NBC’nin yeni draması Ordinary Joe, 20 Eylül’de izleyici karşısına çıktı. Russel Friend ve Garrett Lerner, dizinin yaratıcıları konumunda. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Howard Klein, Rafi Crohn, Adam Kassan ve Matt Reeves gibi isimler eşlik etmekte.

Dizimiz Joe Kimbreau isimli bir adamı merkezine alıyor. Üniversiteden mezun olduğu gün yapacağı bir seçim üzerinden kahramanımızın 10 sene sonraki hayatının nasıl şekillendiğini izliyoruz. 3 farklı seçim 3 farklı hayatı beraberinde getiriyor. Biz de bu alternatif hayatları izlemeye başlıyoruz.

Joe Kimbreau karakterine Tell Me a Story, The Crazy Ones ve Zoo gibi dizilerden tanıdığımız James Wolk hayat veriyor.

Joe’yu üniversiteden mezun olduğu gün 3 seçenek bekliyor. Ya cesaretini toplayıp az önce tanıştığı güzel bir kadın olan Amy’ye çıkma teklifi edecek ya yakın arkadaşı ve ara sıra bir arkadaştan daha fazlası olan Jenny’nin yazlığa gitme teklifini kabul edip onunla muhtemel bir ilişkiye yelken açacak ya da hiçbir şey yapmayıp ailesiyle birlikte eve gidecektir. 3 farklı seçim 3 farklı hayatı beraberinde getirir.

-Amy’nin peşinden gittiği hayatta Joe, ünlü bir şarkıcı olmuştur ve Amy ile evlenmiştir. Mutlu bir hayatı vardır.

-Jenny’nin peşinden gittiği hayatta Joe, bir acil servis doktoru olarak karşımıza çıkıyor. Jenny ile evlenmişler, engelli bir oğulları var. Şu sıralar boşanma arifesindeler ama hala birbirlerine değer veriyorlar.

-Ailesiyle eve gitmeyi tercih ettiği hayatta ise Joe’yu hala ailesiyle birlikte yaşayan bekar bir erkek olarak izliyoruz. Aile mesleği olan polisliği tercih etmiş.

Söz konusu 3 farklı hayatta da karşımıza çıkan dizinin diğer karakterlerine de kısaca değinelim.

*Bir senato üyesinin sağ kolu olarak çalışan Amy rolünde The I-Land, The Crossing ve Under the Dome gibi dizilerden aşina olduğumuz Natalie Martinez‘i izliyoruz.

*Bir hukuk kariyeri inşa eden Jenny karakterini You ve Dead of Summer dizilerinden tanıdığımız Elizabeth Lail canlandırıyor.

*Russian Doll ve Valor dizilerinden anımsanabilecek Charlie Barnett, Joe’nun en yakın arkadaşı konumundaki Eric karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Reckless ve CSI: Miami dizilerinden hatırlanabilecek Adam Rodriguez, Amy’nin birlikte çalıştığı senato üyesi Bobby Diaz karakterini canlandırıyor.

*John Gluck, Joe ve Jenny’nin oğlu Christopher karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Dizinin yayınlanan ilk bölümünü izledim. Çok başarılı bulmamakla birlikte yeterli buldum. İlgi çekici bir konusu olduğu söylenebilir. Oyuncu kadrosu ise asıl cazip olan tarafı.