ABC, Nisan ayında bizleri yeni bir dizi ile buluşturdu: Rebel.

Ünlü çevre aktivisti Erin Brockovich-Ellis’in hayatından esinlenen dizinin senaryosunu  Krista Vernoff yazmaktadır. John Davis ve John Fox ise yapımcı olarak dizinin mutfağında yer alıyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecektir. Şu ana kadar 4 bölümü yayınlanan dizi şu ana kadar 0.5 reyting ve 3.4 milyon izleyici ortalaması tutturdu.

KONU

Rebel, bir sosyal aktivisttir. Amerika’da ünlü bir firmanın insanlara kalp sorunu yaşatabilecek bir ilacın tedariğinde bulunduğunu keşfeder ve bunun üzerinde onları dava etmek için çalıştığı hukuk firmasıyla birlikte işe koyulur. Bu sırada güncel hayatındaki sorunlar ve dava sırasında yaşananlar hayatını fazlasıyla zorlaştıracaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Rebel (Katey Sagal)

Lakabı gibi asi bir kişiliğe sahiptir. Sosyal ve çevresel hakları sonuna kadar savunan ve hakkını almadan asla bir işin peşini bırakmayan kararlı, idealist birisidir. Aynı zamanda bir hukuk firmasında araştırmacı olarak çalışmaktadır. Şu an peşinde koştuğu dava onun için ayrı bir öneme sahiptir, çünkü bu firma yüzünden sevdiği birini kaybettiğini düşünmektedir. Geniş bir aileye sahiptir. 3 kere evlenmiştir ve son evliliği de çok iyi gitmemektedir.

Ünlü ödüllü oyuncuyu The Conners, Shameless, Superior Donuts, Married with Children, The Bastard Executioner ve Sons of Anarchy dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Grady Bello (John Corbett)

Rebel’ın üçüncü eşidir. Evliliklerinden şikayetçidir ve boşanmak istiyordur. Bu konuda Rebel ile aralarında anlaşmazlıklar çıkacaktır.

Oyuncuyu Sex & Drugs & Rock & Roll, Parenthood, United States of Tara ve Sex and the City dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Cassidy ‘Cass’ Ray (Lex Scott Davis)

Rebel’ın ikinci eşinden olan çocuğudur. Avukattır.

Oyuncuyu The L Word: Generation Q ve Training Day dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Nathaniel Flynn (Kevin Zegers)

Rebel’ın ilk eşinden olan ilk çocuğudur. Doktordur ve annesine çalıştığı davada yardımcı oluyordur. Aynı zamanda çapkın birisidir.

Oyuncuyu Fear the Walking Dead, Notorious, Gracepoint ve Gossip Girl dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Ziggy (Ariela Barer)

Rebel ve Grady’in evlatlık kızıdır. Çeşitli problemleri olan ergen bir çocuktur.

Oyuncuyu Marvel’s Runaways ve Atypical dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Benji Ray (James Lesure)

Rebel’ın ikinci eşidir. Rebel’ın çalıştığı davada ilaç firmasını temsil eden hukuk şirketinin sahibidir.

Oyuncuyu Good Girls ve Divorce dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Julian Cruz (Andy Garcia)

Rebel’ın patronudur aynı zamanda onun en yakın arkadaşının eşidir.

Oyuncuyu Flipped, Ballers ve yakından tanıdığımız bir dizi olan Kurtlar Vadisi: Pusu :) dizilerindeki rolleriyle hatırlayabilirsiniz.


Lanalee ‘Lana’ Ray (Tamala Jones)

Benji’nin kız kardeşidir ve Rebel’ın iş arkadaşıdır.

Oyuncuyu Castle dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Aynı zamanda dizide Abigail Spencer, Jalen Thomas Brooks ve Mo McRae gibi isimleri de görmekteyiz.


Son zamanlarda ulusal kanallarda yayınlanan yeni dizileri pek fazla takip etmiyorum ama Rebel’ı Katey Sagal’ı sevdiğimden dolayı denemek istedim. İlk dört bölümüyle birlikte diziden bayağı memnunum. Hem ana konusuyla hem de ana konunun yanında farklı karakterleriyle de renkli bir dizi olarak buluyorum.

Çok fazla denemedim ama ulusal kanallarda bu sezon yayınlanan yeni diziler arasında en iyileri arasına koyabilirim diye düşünüyorum. Sezonunun çok fazla uzun sürmeyecek olması büyük bir artısı. Katey Sagal burada da çok başarılı oynuyor ve onu izlerken eğleniyorum. Umarım devam eder ve birkaç sezon daha bu diziyi izleriz.

Ulusal kanal yenisi denemek isteyenlere gönül rahatlığıyla şimdilik önerebilirim. Tarz olarak tam da ABC dizisi kesinlikle. Hem içinde pembe draması var hem de yer yer ciddileşen bir yapısı var.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim.

TANITIM FRAGMANI