Freddie, ABC’nin 2005-06 sezonunda yayınladığı kahkaha efektli bir komedi dizisi. 6.8 milyon izleyici sayısı ortalaması tutturan dizi, 22 bölümlük ilk sezonunun ardından iptal edilmiş.

Freddie, dizinin yaratıcı ve yapımcılarından biri ve aynı zamanda başrol oyuncusu olan Freddie Prinze Jr.‘ın gerçek hayatından esinlenilerek kaleme alınmış. Bruce Helford, Bruce Rasmussen ve Conrad Jackson, dizinin diğer yaratıcıları. Bu dörtlüye yapımcı koltuğunda Lou Fusaro, Holly Sawyer, Tom Hertz, Lori Kirkland Baker, Aleen Keshishian ve Deborah Oppenheimer gibi isimler eşlik etmişler. Yönetmenlik görevini ise John Pasquin, Bob Koherr, Gerry Cohen ve Katy Garretson üstlenmişler.

Freddie Moreno, Chicago şehrinde şık bir restoran işleten ve aynı zamanda söz konusu restoranın şef aşçısı olan, yirmili yaşlarının sonlarında, Latin asıllı bir genç adam. Çocukluğu bir kenar mahallede geçen Freddie, şimdilerde şehrin elit bölgesinde hoş bir yaşam sürmekte. Şık dairesindeki bekar hayatına devam ederken son dönemde evi oldukça kalabalık bir hal almış. Boşanmış ablası, onun 13 yaşındaki kızı ve ninesinin ardından şimdi de yengesi onunla birlikte yaşamaya başlıyor. Bu bol kadınlı dairede artık onun için özel hayat diye bir şey kalmıyor.

*Freddie karakterine 24 dizisi dışında She’s All That filmi ile I Know What You Did Last Summer ve Scooby-Doo film serilerinden tanıdığımız Freddie Prinze Jr. hayat veriyor.

*Bosch, NYPD Blue ve Lopez gibi dizilerden tanıdığımız Jacqueline Obradors, Freddie’nin patronluk taslamayı seven ablası Sofia karakterini canlandırıyor. Tıp fakültesini bitirip doktor olmaya çalışıyor Sofia.

*Riverdale, Twin Peaks, Witches of East End ve Joey gibi dizilerden tanıdığımız Mädchen Amick‘i Freddie’nin alkolik yengesi Allison karakteriyle izleme fırsatı yakalıyoruz. Allison, Freddie’nin yaklaşık 6 ay önce vefat eden ağabeyinin karısı. İşsiz güçsüz, beş parasız kalmış bu süreçte ve Freddie ona evini açıyor.

*Daytime Divas, Insatiable, Faking It ve The Carrie Diaries dizilerinden tanıdığımız Chloe Bridges, Sofia’nın 13 yaşındaki kızı Zoey karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*StartUp ve Southland dizilerinden anımsanabilecek Jenny Gago‘yu Freddie’nin İngilizce konuşmaları anlasa da ısrarla İspanyolca konuşan otoriter ninesi rolüyle izliyoruz.

*Anger Management, Wedding Band, Desperate Housewives ve Beverly Hills, 90210 gibi dizilerden tanıdığımız Brian Austin Green, Freddie’nin komşusu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı konumundaki hovarda bir adam olan Chris karakterini canlandırıyor. Varlık içinde yaşayan işsiz güçsüz bir adam Chris.

Tamara Braun ve Denise Quiñones, tekrar eden rollerle boy göstermişler dizide. Konuk oyuncu havuzunda ise Britt Robertson, Esai Morales, Ana Ortiz, Krista Allen, Todd Robert Anderson, Burt Reynolds, George Lopez, Natalie Zea, April Bowlby, Michelle Borth ve Mircea Monroe gibi tanıdık isimler bulunuyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve idare eder buldum. Güldürdüğünü söyleyemem ama keyifli vakit geçirttiği söylenebilir. En büyük artısı oyuncu kadrosu elbette. Siz de benim gibi kadrodaki birçok oyuncuya sempati duyuyorsanız beklentiyi düşük tutmak kaydıyla bir şans verebilirsiniz diziye.