Alicia Silverstone (American WomanClueless, Batman & Robin) ve Mark Feuerstein (9JKL, Wet Hot American Summer: Ten Years Later, Royal Pains), Netflix’in 10 bölümlük dizi onayı verdiği The Baby-Sitters Club‘ın başrol oyuncuları oldular.

Ann M. Martins‘in aynı isimli popüler kitap serisinden uyarlanacak olan hikayenin 1990 yılında bir TV dizisi ve 1995 yılında bir sinema filmi de çekilmişti.

Rachel Shukert, dizinin yürütücüsü olacak. Lucia Aniello, yönetmenlik görevini üstlenecek. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Michael De Luca, Lucy Kitada ve Naia Cucukov gibi isimler eşlik edecek. Tek kamera yöntemiyle çekilecek dizinin çekimleri Kanada’nın Vancouver şehrinde yapılacak.

Modern bir uyarlama olacak olan The Baby-Sitters Club, 5 yakın kız arkadaşın bebek bakıcılığı maceraları ve dostlukları üzerine bir komedi drama dizisi olacak. Kristy Thomas, Mary Anne Spier, Claudia Kishi, Stacey McGill ve Dawn Schafer isimli bu 5 kızdan Kristy Thomas’ın annesi Elizabeth Thomas-Brewer karakteriyle karşımıza çıkacak dizide Silverstone. Feuerstein ise Elizabeth’e eş adayı olan Watson Brewer karakterini canlandıracak.

Kaynak


John Boyd (Bones, 24), tekrar eden bir rolle FBI’ın 2. sezon kadrosuna dahil oldu.

Boyd, 3 bölümde yer alacak. İlerleyen süreçte kadrolu oyuncu olma ihtimali de mevcut.

Kaynak


Holly Curran (The Marvelous Mrs. Maisel, Z: The Beginning of Everything), tekrar eden bir rolle Fear The Walking Dead’in 5. sezonunun kadrosuna dahil oldu.

Kaynak


Bethany Anne Lind (Ozark, Greenleaf, Turn), tekrar eden bir rolle Hulu’nun yaklaşan dizisi Reprisal‘in kadrosuna katıldı.

Kaynak


Marcia Gay Harden (Code Black, Trophy Wife), Reef Break’in 22 Ağustos’ta yayınlanacak olan 9. bölümüne konuk olacak.

Kaynak


Tiffany Haddish (The Last O.G., The Carmichael Show), Carmen Ejogo (The Girlfriend Experience, True Detective[/dizi], Kidnapped), Blair Underwood (Quantico, The Event, Dirty Sexy Money), Garrett Morris (2 Broke Girls, The Jamie Foxx Show, Martin) ve Kevin Carroll (Snowfall, Sacred Lies, The Leftovers), Netflix’in yaklaşan limitli dizisi Madam C.J. Walker‘ın kadrosuna katıldılar.

Kaynak


Netflix, Tiny Pretty Things isimli bir dramaya 10 bölümlük dizi onayı verdi.

Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton tarafından yazılan aynı isimli romandan uyarlanacak olan dizinin çekimlerine Toronto’da başlandı. Dizi, 2020 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacak. Dizinin senaryosunu Michael MacLennan kaleme alıyor. Ona yapımcı koltuğunda Kiliaen Van Rensselaer, Jordanna Fraiberg, Deborah Henderson, Gary Fleder, Gabrielle Neimand ve Carrie Mudd gibi isimler eşlik ediyor.

Hikaye, Chicago’nun tek elit dans okulu olan Archer Bale Okulu’nda geçiyor ve evlerinden uzakta yaşayan, yükseliş ve yıkımın eşiğinde duran bir grup genç yetişkini merkezine alıyor. Zengin ya da fakir, güneyden ya da kuzeyden fark etmeksizin tüm bu gençler dans tutkusunu, nadir birer yeteneği ve sadık bir topluluk duygusunu paylaşıyorlar. Hepsinin tek hayali dans üzerine. B planları yok.

Dizinin kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Lauren Holly (Designated Survivor, Motive), Kylie Jefferson, Casimere Jollette (East Los High), Daniela Norman, Brennan Clost, Michael Hsu Rosen, Damon J. Gillespie (Rise, The Society), Bayardo De Murguia (Matador), Barton Cowperthwaite, Tory Trowbridge ve Jess Salgueiro (Workin’ Moms, Mary Kills People, [dizi]Saving Hope).

Damon J. Gillespie

Jess Salgueiro

Kaynak