Broadchurch‘ün bitiminden 2 yıl sonra ITV’den yine bir sahil kasabasında geçecek olan The Bay isimli 6 bölümlük polisiye drama geliyor.

The Bay, eşsiz güzellikteki İngiliz sahil kasabası Morecambe’de geçiyor. Dedektif Çavuş Lisa Armstrong, kaybolan iki ergen ikiz, Holly ve Dylan Meredith davası için Aile İrtibat Memuru bir polis olarak davaya atanıyor. Lisa sert ve çalışkan biri olarak duygularını asla işine karıştırmamak üzere eğitildi. Kendisinin görevi, polis soruşturmasının gözleri ve kulakları olurken, hayatlarının en kötü döneminde aileleri desteklemek. Ancak bu davada çok farklı bir şeyler var. Lisa bu korkmuş durumdaki aile ile tanışması sonrası, hem onu hem soruşturmayı tehlikeye atabilecek kişisel bir bağlantısı olduğunu görür. Lisa bir yandan kederli aile için adaleti sağlamaya çalışmakla uğraşırken, diğer yandan bunun kendisine maliyetini de keşfeder. Ayrıca Lisa kızı Abby okuldan uzaklaştırıldığında kendi ailesinin sorunlarıyla da uğraşmak zorunda kalır.

Morven Christie

Morven Christie (Ordeal by Innocence, The A Word, Grantchester, The Replacement), dizinin ana karakteri Lisa Armstrong’u canlandıracak.

Morven Christie, Chanel Cresswell, Jonas Armstrong

Jonas Armstrong (Troy: Fall of a City, Ripper Street) ve Chanel Cresswell (This is England ’90, Trollied), kayıp ikizlerin ailesi Sean ve Jess Meredith’i canlandıracak. Sean, balıkçı ve ikizlerin üvey babası. Hamile olan Jess’in 3. çocuğu yolda.

Darci Shaw, Noah Valentine

Darci Shaw ve Noah Valentine kaybolan ikizler Holly ve Dylan Meredith’i canlandıracak.

Taheen Modak

Taheen Modak, Ahmed ‘Med’ Kharim karakterini canlandıracak. Med, 20’li yaşlarında, Morecambe polis gücünde bir Aile İrtibat Memuru olma eğitimi alan, genç yaşında baba olmanın sorumluluğu ile uğraşıp, Lisa gibi deneyimli birinden işi öğrenmeyi çalıp, onu memnun etmeye çalışan zeki ve çalışkan biri. Özel hayatı ile ilgili çok konuşuyor ve Lisa bu durumdan pek memnun değil.

Daniel Ryan, Morven Christie

Daniel Ryan (Innocent), Lisa’nın patronu Tony Manning’i canlandıracak. Med’i Lisa’nın yanında görevlendiriyor. Lisa’yı Med’e yardım etmesi için teşvik ediyor. Lisa bunu yapmakta başlangıçta çok gönülsüz. İkizlerin üvey babası Sean’dan pek hoşlanmıyor.

Morven Christie, Lindsey Coulson

Lindsey Coulson (Bulletproof), Lisa’nın annesi Penny Armstrong’u canlandıracak. Lisa terk edildiğinde tam zamanlı bir iş ve iki çocukla baş başa kalınca, Penny hiç tereddüt etmeden Lisa ve çocukların kendisiyle yaşamasını istedi. Bugünlerde zamanının çoğunu torunları Abbie ve Rob’ın kirli çamaşırı ve dağınıklıkları ile harcamakta. Geçici olarak yanına taşınma olayı 5. yılı bulmuş durumda.

Tracey Bennett-Margaret Foley

Imogen King-Abbie Armstrong

Art Parkinson-Rob Armstrong

Simon Manyonda-Alexander Stewart

Adam Long-Vincent Jackson

Imogen King (Clique), Art Parkinson (Game of Thrones), Tracie Bennett (Scott & Bailey, Coronation Street), Philip Hill-Pearson (Gunpowder), Louis Greatorex (Last Tango in Halifax, Safe), Adam Long (Happy Valley), Roger Barclay (Agatha Raisin), Simon Manyonda (His Dark Materials), Richard Huw (Silent Witness), Matthew McNulty (Versailles), Ciaran Griffiths dizide rol alacak diğer oyuncular.

The Bay, ödüllü tiyatro yazarı ve senarist Daragh Carville ile Richard Clark‘ın yaratıcısı olduğu, yapım şirketi Tall Story Pictures (Trauma, Bancroft, Tutankhamun, Home Fires, Jekyll & Hyde) tarafından yapılan bir dizi.

Daragh Carville’in yazdığı dizide Tall Story Pictures’dan Catherine Oldfield dizinin yönetici yapımcısı. Philip Leach (No Offence) ve Margaret Conway (Fresh Meat, Our Zoo, Cold Feet) dizinin yapımcıları. İlk 3 bölümü Lee Haven Jones (Shetland, Vera), son 3 bölümü Robert Quinn (Home Fires, Endeavour) yönetti.