Bad Boys film serisini hepimiz biliriz. İlki 1995, ikincisi 2003 yıllarında gösterime giren, Martin Lawrence ve Will Smith‘in başrollerde yer aldığı, aksiyon komedi türünde popüler bir film serisidir. Dizimiz serinin 2. filminin uzantı dizisi konumunda. Başrollerinden Gabrielle Union‘ı serinin 2. filminde Lawrence’ın karakteri Dedektif Marcus Burnett’ın kız kardeşi olan Özel Ajan Syd Burnett karakteriyle izlemiştik. Bu dizide de aynı rolle izlemeye devam ediyoruz kendisini.

Konu

En son Miami’de bir uyuşturucu kartelini alaşağı ederken gördüğümüz Syd/Sydney karakteri şimdilerde Los Angeles Polis Departmanı’nda bir dedektiftir. Miami’de birkaç yıl öncesine kadar DEA (Uyuşturucuyla Mücadele Departmanı) emrinde çalışmaktayken travmatik bir olay yaşamıştır ve olayın izlerini hala tam olarak atlatabildiği söylenemez. Los Angeles’a taşındıktan sonra Los Angeles Polis Departmanı’nda dedektif olarak çalışmaya başlayan Syd, ortağı Nancy McKenna ile birlikte maceradan maceraya atılmakta ve suçluları yakalamaktadır. Her şey tıkırında giderken bir karakterimiz geçmişinin peşine düşer, diğerinin ise geçmişi peşinden gelmek üzeredir.

Karakterler ve Oyuncular

 

Syd/Sydney Burnett karakterinde yukarıda da sözünü ettiğimiz üzere Gabrielle Union‘ı izliyoruz. Aktrisi Being Mary Jane ve Flashforward dizileri dışında Think Like a Man film serisinden ve Bring It On filminden de hatırlayabilirsiniz.

Syd için biraz fevri, korkusuz ve başına buyruk bir kadın diyebiliriz.

 

 


 

Syd’in ortağı Nancy McKenna karakterinde Dark Angel dizisi dışında Fantastic Four film serisi, Honey, Into the Blue, Good Luck Chuck ve Awake gibi sinema filmlerinden de yakinen tanıdığımız Jessica Alba‘yı izleme fırsatı yakalıyoruz.

Nancy, evli bir Latin kadın. İşinde iyi, cesur bir dedektif ayrıca.

 

 

 


 

Nancy’nin kocası Patrick McKenna rolünde Chuck dışında Devious Maids ve Mystery Girls gibi dizilerden de anımsanabilecek Ryan McPartlin‘i izliyoruz.

Patrick bir hukuk adamı. Şu günlerde terfi almak üzere. Nancy onun ilk eşi değil. Önceki evliliğinden şu an lise çağında olan bir kızı var.

 

 


 

Syd’in babası Joseph Burnett rolünde Oz, APB ve Grace and Frankie gibi dizilerden anımsanabilecek Ernie Hudson‘ı izliyoruz.

Syd ile Joseph’in arası pek iyi değil. İşten atılmış eski bir dedektif kendisi. Syd şu sıralar onu bazı bilgiler almak için kullanıyor.

 

 


 

 

Departmanda ‘Ben’ler’ (Bens) olarak çağrılan kafa dengi iki dedektiften Ben Walker rolünde Friday Night Lights, The Family, This Close ve Good Girls gibi dizilerden tanıdığımız Zach Gilford karşımıza çıkıyor. Ben’lerden daha muzip olanı diyebileceğim Ben Baines rolünde ise Duane Martin‘i izliyoruz.

 


Nancy’nin nev-i şahsına münhasır üvey kızı Isabel McKenna karakterini Youth & Consequences dizisinden anımsanabilecek Sophie Reynolds canlandırıyor. Revenge, Six ve The Whispers gibi dizilerden hatırlanabilecek Barry Sloane, Nancy’nin eski bir tanıdığı olan Dante rolünde, Black Sails, The 100 ve Shameless dizilerinden tanıdığımız Zach McGowan da Dante’nin kardeşi Ray rolünde karşımıza çıkıyor ayrıca dizide.

L.A.’s Finest, ilk olarak NBC’den deneme bölümü onayı almıştı. NBC pas geçince de Spectrum tarafından kapıldı ve platformun ilk orijinal dizisi olmayı başardı. Spectrum’dan 13 bölümlük onay alan L.A.’s Finest, 13 Mayıs 2019 tarihinde 3 bölümle açtı sezonu. Geri kalan 10 bölüm ise her pazartesi haftalık olarak yayınlanmaya devam edecek.

Suç, aksiyon ve komedi ögelerini harmanlayan ve ana hikayesinin yanında bölümlük cinayet hikayelerine de odaklanan dizinin bölüm süreleri 45-46 dakika uzunluğunda.

Yazarın Notu

Yayınlanan üç bölümden iki tanesini izlemiş bulunmaktayım. İlk bölümü biraz daha fazla beğenmekle birlikte fena bulmadım diziyi. Jessica Alba’yı uzun yıllar sonra bir TV dizisinde izleme fırsatı yakalamak büyük bir keyif. Gabrielle Union ile de güzel bir ikili olmuşlar diyebilirim. Yan kadro da hiç fena değil. Türü seviyorsanız ve oyunculara sempatiniz varsa denenebilir bir dizi olmuş L.A.’s Finest.

Bu da dizinin fragmanı: