Netflix’te 21 Haziran 2019 tarihinde yeni bir komedi başladı: Mr. Iglesias

İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Cristela’nın yaratıcısı ve Last Man Standing’in yapımcılarından biri olarak tanıdığımız Kevin Hench‘in yaratıcısı olduğu Mr. Iglesias‘ın yapımcıları arasında dizinin başrol oyuncusu Gabriel Iglesias da bulunuyor. Öncelikli olarak stand-up komedyeni kimliğiyle öne çıkan Iglesias’ı Cristela dizisindeki oyunculuğundan da hatırlayabilirsiniz.

Gabriel Iglesias, performansı düşük ve uyumsuz çocuklara yardım etmeye çalışan Gabe Iglesias isimli babacan bir lise öğretmeni olarak karşımıza çıkıyor dizide. Gabe, yıllar önce mezun olduğu lisede tarih öğretmeni olarak görev yapıyor. Tarihi ilgi çekici ve eğlenceli bir şekilde öğrencilerine anlatmayı başarabilen, son derece komik, işini seven ve öğrencileri tarafından sevilip sayılan bir öğretmen Gabe. Öğrencileri için her zaman en iyisini istiyor ve gerektiğinde okul yönetimini de bu yolda karşısına almaktan çekinmiyor.

Bir iş yeri komedisi olarak tarif edilebilecek olan, Gabe karakteri liderliğinde bir grup öğretmen ve öğrenciyi merkezine alan dizide izlediğimiz diğer karakterler ve söz konusu karakterlere hayat veren oyuncular ise şunlar:

*Okulda ve meslekte ilk eğitim-öğretim yılını tamamlamak üzere olan hevesli bir genç öğretmen olan Abigail rolünde Gotham dizisinden hatırlanabilecek Maggie Geha ‘yı izleme fırsatı yakalıyoruz. Sempatik ve güzel bir kadın olan Abigail, son derece naif bir karaktere sahip. İnsanlar için en iyisini düşünen saf bir kalbi var.

*Okulun uçuk kaçık müdürü Paula rolünde Trial & Error ve Less Than Perfect dizilerinden tanıdığımız Sherri Shepherd karşımıza çıkıyor.

*Gabe’in en yakın arkadaşı Tony rolünde Sons of Anarchy dizisinden anımsanabilecek Jacob Vargas‘ı izliyoruz. Tony, Gabe’in lise yıllarından arkadaşı ve tıpkı Gabe gibi o da mezun olduğu okulda tarih öğretmeni olarak görev yapıyor. Gabe kadar kendini işine adamış biri değil elbette. Kumar problemi var ve pek şansı olmasa da Abigail’i tavlamaya kafayı takmış durumda.

*Okulun müdür yardımcısı Carlos rolünde People of Earth, Benched, The Office gibi dizilerden hatırlanabilecek Oscar Nuñez‘i izleme şansı elde ediyoruz. Carlos, öğrenciler için negatif kararlar almaktan haz duyan, okul ahalisi tarafından pek sevilmeyen bir adam.

*Okuldaki ve meslekteki 47. yılını yaşayan tecrübeli bir öğretmen olan ve ertelediği emekliliğini okul sınırları içerisinde yaşamayı tercih eden Ray rolünde Richard Gant‘i izliyoruz.

*Ayarsız ve sığ bir adam olan Koç Dixon rolünde Harry’s Law, Family Law ve Ballers gibi dizilerden anımsanabilecek Christopher McDonald karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle.

*Gabe’in sınıfında yer alan öğrencilerden pek de zeki olmayan 3 tanesi olan Walt, Lorenzo ve Mike karakterlerine sırasıyla Tucker Albrizzi (A.P. Bio, Foursome), Coy Stewart (Are We There Yet?), Fabrizio Zacharee Guido (Welcome to the Family) hayat veriyor. Walt, bu üçlü arasında en aptal olanı. Lorenzo, garip felaket senaryoları olan tırsak biri. Mike ise tam bir aptal aşık.

*Mike’ın platonik ve takıntılı bir şekilde aşık olduğu kız olan, aynı zamanda sınıfın en zeki ve bilgili öğrencisi olarak da dikkat çeken, fakir bir aileden geldiği için öğleden sonraları 3 işte çalışmak zorunda olan, bu sebeple okulu sıkça ekmek zorunda kalan ve bundan dolayı Gabe’in sınıfında kendine koltuk kazanan, Gabe’e de büyük saygı duyan Marisol rolünde Cree Cicchino‘yu izliyoruz.

*Toplum içinde konuşmaktan çekinmek gibi bir takım sosyal problemleri olan ama Gabe’in öğretmenliğinin pozitif etkisiyle yavaş yavaş düzelme eğilimleri gösteren akıllı bir kız olan Grace rolünde Gloria Aung‘u, sınıfa sonradan dahil olan okulun futbol takımının yıldız oyuncusu Rakeem rolünde ise Bentley Green‘i izliyoruz ayrıca.

Dizide konuk oyuncu olarak da Community ve The Great Indoors dizilerinden tanıdığımız Joel McHale ile Rules of Engagement, The Ranch ve Grounded for Life dizilerinden tanıdığımız Megyn Price karşımıza çıkıyor.

 

Sezonun 2. yarısında ilk yarısına oranla bariz bir düşüş yaşamış olsa da genel olarak memnun kalktım dizinin başından. Uyumlu bir kadro kurmuşlar, fena olmayan karakterler çizmişler ve iyi yazılmış eleştirel tarzda espriler üzerinden yürümeyi tercih etmişler çoğunlukla. 2. sezonunun da olmasını isterim kesinlikle.

Bu da dizinin fragmanı: