Quibi‘nin 6-16 Nisan 2020 tarihleri arasında yayınladığı komedi dizisi Flipped‘ın tanıtımıyla karşınızdayız.

11 bölümden oluşan dizinin yaratıcıları Damon Jones ve Steve Mallory. Yönetmenliğini ise Ryan Case üstlenmiş. Söz konusu üçlüye yapımcı koltuğunda Jim Ziegler, Joe Farrell, Whitney Hodack, Adrien Finkel ve Steve Burgess gibi isimler eşlik etmiş. Dizinin bölüm süreleri ise 6-9 dakika aralığında değişmekte.

Dizi, Jann ve Cricket isimli evli bir çifti merkezine alıyor. Sürekli iş değiştirmek zorunda kalan ve son işlerinden de yeni kovulmuş olan ikiliyi rahatına düşkün, ötesini düşünmeden hareket eden ve hayalperest gibi ifadelerle nitelendirebiliriz.

Son işlerinden kovuldukları bir akşam evlerinde ev yenileme uzmanı bir çiftin TV programını izliyor, programın bitiminde kanalda ‘Yeni bir ev yenileme uzmanı çift arıyoruz. Hadi bize videonuzu gönderin.’ temalı bir uyarıya denk geliyor ve sonrasında gaza gelip bu hayalle yanıp tutuşmaya başlıyorlar.

3100 dolar gibi inanması güç bir rakama çölde konumlanmış her yeri dökülen bir ev satın alıyorlar aceleyle ve bu harabe evi yenileyip videoya çekerek kanala başvurmayı amaç ediniyorlar. Söz konusu harabe evde hiç beklemedikleri bir şey bulunca da kendilerini çok geçmeden sıkıntılı bir durumun içerisine sokuyorlar.

Cricket karakterine The Mick ve It’s Always Sunny in Philadelphia dizilerinden tanıdığımız Kaitlin Olson hayat veriyor. Jann karakterini ise The Last Man on Earth dizisinden hatırlanabilecek Will Forte canlandırıyor. Bu ikiliye Broad City ve Narcos gibi dizilerden anımsanabilecek Arturo Castro eşlik ediyor canlandırdığı Diego karakteriyle.

Kadroda ayrıca Andy Garcia (Kurtlar Vadisi: PusuBallersThe Godfather: Part IIIThe Pink Panther 2), Luis Moncada (Better Call Saul, Get Shorty) ve Ramon Camacho gibi oyuncular bulunuyor.

Bir veya daha fazla bölümle diziye konuk olan isimler arasında ise Eva Longoria (Desperate Housewives, Telenovela, Decline and Fall), Rebecca Romijn (The Librarians, Eastwick, Ugly Betty, Pepper Dennis) ve Jerry O’Connell (Carter, Burning Love, The Defenders, Crossing Jordan) bulunuyor.

Dizinin henüz ilk 4 bölümünü izlemiş bulunuyorum. İlk bölümü epey kötü bulmakla beraber bölümler ilerledikçe yavaş yavaş açıldığını düşünüyorum.

Kaitlin Olson’u The Mick dizisinden severim ve bu tarz deli dolu rollere çok yakışan bir aktris olduğunu düşünüyorum. Burada da iyi iş çıkarıyor keza yine. Arturo Castro da yakışmış gibi görünüyor rolüne. Andy Garcia ve Eva Longoria’nın da dahil olmasıyla daha da keyifli bir hale gelecektir diye düşünüyorum dizi için.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı: