Netflix’in 15 Şubat’ta bizlerle buluşturduğu yeni komedi dizisi The Crew’un tanıtımıyla sizlerleyiz bugün. İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve bölüm süreleri 20-29 dakika arası değişen dizimizin ikinci sezonu hakkında henüz bir haber yok.

Mutfaktakiler:

Kevin James, Jeff Sussman ve Todd Garner dizinin yönetici yapımcısı konumunda bulunuyorlar. Jeff Lowell ile Chelsea Catalanotto diziyi kaleme alırken Andy Fickman ise yönetmen koltuğundaydı.

Konusu:

Kuzey Amerika’da en sevilen sporlardan biri olan NASCAR yarışlarındayız. Bobby Spencer Racing takımına ve garaj ekibine konuk oluyoruz. Ekip, takımın sahibi Bobby Spencer’in doğum günü için bir parti düzenleyip güzel bir sürpriz yapmayı planlamaktadırlar. Ancak bilmedikleri şey asıl sürprizin kendilerini beklediğidir. Bobby uzun yıllar boyunca yürüttüğü görevini emekli olup kızı Catherine’e bırakmaya karar vermiştir. Yıllardır birlikte çalışan ekibimizin işleri bu karardan sonra eskisi gibi olmayacaktır.

Karakterler:

Kevin Gibson:

Kendisi ekibin şefi. Eski bir NASCAR pilotu. Geçirdiği sakatlıktan sonra bir daha yarışamamış ancak Bobby tarafından garaj ekibine alınmıştır. İşini sever ama kaytarmayı, eğlenmeyi daha çok sever. Bobby ile baba-oğul gibi samimidirler. Bobby’nin emeklilik kararından sonra hayal kırıklığına uğrar. Catherine işin başına geçtiği anda ise aralarında rekabet ve çatışma başlar.

Kevin Gibson karakterine Kevin Can Wait, The King of Queens dizileri ile kabarık bir film listesine sahip Kevin James hayat veriyor.


 

Catherine Spencer:

Kendisi takımın yeni sahibi. Stanford mezunu ve takımın hem finansal hem de yarışlardaki rakamlarına oldukça önem veriyor. Takımın başına geçer geçmez radikal kararlar almaya niyetleniyor ama karşısına Kevin çıkıyor. Dediğim dedik, bazen bencil ve çoğunlukla sinir bozucu bir karakter. Ekibin kendisine saygı duyması için elinden geleni yapıyor.

Catherine karakteriyle Jillian Mueller karşımıza çıkıyor. The Last O.G., Law and Order: SVU ve A Gifted Man dizilerindeki konuk oyunculuğunu saymazsak kendisinin ilk ciddi rolü.


 

Jake Martin:

Takımın pilotu. Oldukça saf ve zeki olmayan birisi. Pek başarılı bir pilot olmasa da elinden geleni yapıyor. Tabii çoğunlukla sakarlıklar ve kaza kaçınılmaz oluyor. Gördüğü her güzel kıza yazma potansiyeli var. Aptallıklarıyla dizideki en eğlenceli karakterlerden birini ortaya koyuyor.

Jake olarak Freddie Stroma’yı görüyoruz. Kendisini UnREAL ve Bridgerton dizilerinden tanıyoruz.

 


 

Chuck Stubbs:

Ekibin tamircisi. İşinde oldukça iyi birisi. Bazen oldukça aksi biri olsa da hareketleriyle oldukça güldürüyor. Kevin ile oldukça samimiler. Her fırsat bulduğunda Amir ve Jake’e takılıp onlarla uğraşır.

Chuck karakteri Gary Anthony Williams tarafından canlandırılıyor. Kendisi daha çok seslendirme yapsa da The Neighborhood, Malcolm in the Middle ve I’m Sorry gibi dizilerde de karşımıza çıktı.


 

Amir Lajani:

Takımda baş mühendis olarak görev yapıyor. İşini severek yapıyor. Ekibin hep içinde olsa da genellikle ekipte hep dışlanıyor ve az seviliyor. Amir’i genelde kendini kabul ettirmeye çalışırken görüyoruz. Korkak ve aşırı heyecanlı birisi. Endişelendiği anda titremeye başlıyor.

Amir karakterine Super Fun Night ve Cobra Kai dizilerinden tanıdığımız Dan Ahdoot hayat veriyor.

 


 

Beth Paige:

Takımda büro müdürü olarak görev yapmakta. Ekibin en neşeli ismi diyebilirim. Kevin ile aralarından su sızmıyor. Arada bir didişseler de birbirlerinden kopamıyorlar. Frank adında bir sevgilisi var ve inişli çıkışlı bir ilişkileri var.

Beth karakterine Sarah Stiles hayat veriyor. Kendisini Billions ve Get Shorty dizilerinden tanıyabilirsiniz.

 


Ayrıca takımın kurucusu ve sahibi Bobby Spencer olarak Bruce McGill, ekibe yeni pilot olarak katılan Jessie rolünde Paris Berelc ve Beth’in sevgilisi Frank karakteriyle Mather Zickel’i görüyoruz.

Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.

Son Söz:

Kevin James’i sevdiğim için diziyi listeme almıştım ve tek oturuşta bitirdim. İlk başlarda pek bir şey vaat etmese de sonradan açıldı ve kendi ritmini buldu. Kaliteli bir dizi olmasa da keyifli vakit geçirmelik, çerezlik bir diziydi. İkinci sezon onayı hakkında henüz bir haber yok. Ama ben en azından 1-2 sezon daha devam etmesini isterim bu ekibin.

Ekibi çok sevdim ama özellikle Beth ile Kevin arasındaki kimya çok iyiydi. Ufak didişmeleri, birbirleriyle uğraşmaları ama yine günün sonunda birbirlerine yardım etmeleri çok güzeldi. Sadece Catherine karakterine biraz sinir oldum.

NASCAR yarışları görmesek de arka planda olanları görmek güzeldi. Konuyu merak edenler ya da oyunculara sempatisi olanların hoş vakit geçirebileceği bir dizi The Crew. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Fragman: