Avustralya kanalı ABC’nin yeni draması Operation Buffalo, 31 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Bunlar da poster ve fragmanı:

Operation Buffalo, bir dönem draması ve aynı zamanda bir mini dizi olma özelliği taşıyor. 6 bölümden oluşacak olan dizinin başrollerini UndergroundDracula ve Arrow gibi ABD yapımı diziler ile The Secrets She Keeps ve The Hunting gibi Avustralya yapımı dizilerden aşina olduğumuz güzel oyuncu Jessica De Gouw ile Ewen Leslie (The CrySafe HarbourTop of The Lake) paylaşıyor.

Kadroda ayrıca James Cromwell (The DetourThe Young PopeSix Feet Under), Shaka Cook, Shantae Barnes-Cowan (Total Control), Tony Martin, Frances Djulibing, Adrienne Pickering (Rake) ve Angus McLaren (H2O: Just Add Water, Packed to the Rafters, Doctor Doctor) gibi isimler yer alıyor irili ufaklı rollerle.

Rake dizisinin yaratıcısı olarak tanıdığımız Peter Duncan, dizinin yaratıcısı, senaristi, yönetmeni ve yapımcılarından biri konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Liz Watts, Anita Sheehan, Vincent Sheehan ve Tanya Phegan gibi isimler eşlik ediyor.

Diziyle ilgili ilk haberi şurada duyurmuştuk daha önce. Açıklanan ilk ismi Fallout idi. Daha sonrasında isim değişikliğine gidilmiş ve yeni adı Operation Buffalo olmuş.

Gerçek olaylardan esinlenilerek kaleme alınan dizinin hikayesi, 1950’li yıllarda geçecek ve İngilizlerin Güney Avustralya’da bulunan Maralinga‘da yaptığı nükleer silah testlerini konu alacak.

Leslie, üssün sorunsuzca çalışmasını sağlamakla görevli olan, aynı zamanda ordu mühendisi ve bir 2. Dünya Savaşı kahramanı olan Binbaşı Leo Carmichael karakterini canlandıracak dizide.

Cromwell, amaca uygun hareket etmeyen ve dünyanın en tehlikeli silahını test etmek gibi zor bir işi olan Leo’nun işini daha da zorlaştıran bir komutana hayat verecek.

De Gouw ise testlerle ilgili sorular sormaya başlayan Dr. Eva Lloyd-George isimli meraklı bir meteoroloji uzmanı olarak karşımıza çıkacak dizide.

Kaynak