Underground Wallpaper

Özellikle son zamanlarda yayınladığı Outsiders, Salem ve Manhattan gibi orijinal dizileriyle adını duyuran WGN America, 9 Mart itibarıyla yeni bir dizi ile bizleri tanıştırdı; Underground. Köleliği konu alan dizimizin yapımcılığını Misha Green ve Joe Pokaski yapıyor. Gelin diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

Underground1

KİMLİK BİLGİLERİ:

Tür: Dram, Tarihi

Sezon Bilgisi: İlk Sezon – 10 Bölüm

Yapımcı: Misha Green – Joe Pokaski

Kanal: WGN America

WikipediaIMDbResmi Site – Twitter

Underground2

KONU:

1857 yılı Georgia‘sındayız. Siyahilerin köle olarak çalıştırıldığı yıllar. Tom Macon (Reed Diamond) isimli bir senatör adayının çalıştırdığı köleler dizimizin merkezinde yer alıyor. Bu köleler, zengin bir çiftin yardımlarıyla çalıştıkları çiftlikten kaçma planları yapmaktadırlar. Kaçıp Kuzey’de kendilerine yeni bir hayat kurarak özgür olmak istemektedirler. Başlarında da birçok defa kaçmaya yeltenmiş Noah vardır. Dizimizde işte bu grubun kaçmaya çalışırken başlarından geçenleri izleyeceğiz. Dilerseniz dizinin zengin kadrosunu bir gözden geçirelim

Underground3

KARAKTERLER ve KADRO:

Aldis-Hodge-as-Noah

Noah:

Çiftlikte demirci olarak çalışmaktadır. Aklı sürekli özgürlüktedir. Daha önce birçok kez kaçmış ama hep yakalanmıştır. Ancak bu sefer planı çok büyüktür ve ilk defa tek kaçmayacaktır. Ayrıca Rosalee‘den hoşlanmaktadır. Acaba kaçmayı başarabilecekler mi? Noah rolünde Aldis Hodge‘u seyrediyoruz. Kendisini daha önce Turn: Washington’s Spies, Leverage gibi dizilerde kadrolu olarak, ayrıca The Walking Dead, Friday Night Lights, Supernatural gibi dizilerde de konuk oyuncu olarak gördük.

 


 

Jurnee-Smollett-Bell-as-Rosalee

Rosalee:

Evin içinde çalışan kölelerden birisi. Genç ve utangaç birisi. Daha önce çiftliğin dışındaki hiçbir yeri görmemiş. Noah‘ya karşı hisleri var. Noah‘nın kaçma teklifine nasıl cevap verecek? Kaçıp yeni yerler görebilecek mi? Rosalee rolüyle Jurnee Smollett-Bell karşımıza çıkıyor. Kendisini daha önce True Blood, Parenthood, Friday Night Lights ve The Defenders dizilerinde görmüştük.

 

 


 

Marc-Blucas-as-John-Hawkes

John Hawkes:

Kendisi avukat ve aynı zamanda aktivist. Siyahilerin hakları olduğunu savunmaktadır. Bir gün halka siyahiler hakkında bir konuşma yaparken William Still (Chris Chalk) adında biri gelir. Bu adam siyahileri kaçırarak onlara özgürlüklerini vermektedir ve John‘un yardımını ister. John yardım etmek istese de eşi Elizabeth bu durumu kabul etmemektedir. John rolünde Marc Blucas‘ı görüyoruz. Kendisi daha önce Necessary Roughness ve Buffy The Vampire Slayer dizilerinde karşımıza çıkmıştı.

 


 

Jessica-De-Gouw-as-Elizabeth-Hawkes

Elizabeth Hawkes:

John‘un eşi. Çok istemelerine rağmen bir türlü çocuk sahibi olamıyorlar. Kocasının yaptıklarını çok fazla tasvip etmese de bir olaydan sonra kararını değiştirip kölelere yardım etmek ister. Elizabeth rolüyle karşımıza güzel oyuncu Jessica De Gouw çıkıyor. Kendisini Arrow, Downton Abbey ve Dracula dizilerinden hatırlıyoruz.

 

 

 


 

Christopher-Meloni-as-August-Pullman

August Pullman:

Henüz kendisinin ne olduğunu, kim olduğunu çözemedim. Ama tahminlerimce kölelerin kaçmasında bir parmağı olacak gibi. Ben (Brady Permenter) adında bir oğlu var. August rolünde Christopher Meloni çıkıyor karşımıza. Kendisini Wet Hot American Summer: First Day of Camp, True Blood ve Oz dizilerinden, ayrıca birçok filmden hatırlıyoruz.

 

 


 

Johnny-Ray-Gill-as-Sam

Sam:

Çiftlikte marangoz olarak çalışmaktadır ve çok yeteneklidir. Aynı zamanda Rosalee‘nin üvey kardeşidir. Tom‘un en sevdiği köle diyebiliriz. Bir işi tamamladığında sürekli para alıyor. Noah kaçmak için onun da aklını çelmeye çalışmaktadır. Sam karakterini Johnny Ray Gill canlandırıyor. Kendisini Harry’s Law ve Rectify dizilerinden hatırlıyoruz. Özellikle Rectify‘daki rolünü ben çok sevmiştim.

 


 

Amirah-Wann-as-Ernestine

Ernestine:

Evde görev yapan kölelerin en kıdemlisi diyebiliriz. Rosalee‘nin annesi. Çocuklarına karşı çok korumacı. (İkinci bölüm ispiyonu) Aynı zamanda evin sahibi ile yasak ilişkisi var. Ernestine karakterine Amirah Vann hayat veriyor. Kendisi daha önce Girls, Believe ve Mozart in the Jungle dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştı.

 

 


 

Alano-Miller-as-Cato

Cato:

Kendisi kölelerin başında duran kişi. İşlerini doğru yapıp yapmadıklarını denetliyor. Kölelerin birçoğu kendisinden korkuyor ve onun tarafından hor görülüyor. Bir şekilde Noah‘nın plan yaptığını anlıyor ve dahil olmak istiyor. Ancak ne o Noah‘ya ne de Noah kendisine pek güveniyor. Acaba numara mı yapıyor yoksa gerçekten o da kaçmak istiyor mu? Öğreneceğiz. Cato rolüne Alano Miller hayat veriyor. Kendisini daha önce Jane the Virgin, Person of Interest ve Damages gibi dizilerde gördük.

 


 

Mykelti-Williamson-as-Moses

Moses:

Kendisi kölelerin arasında vaizlik yapmaktadır. Dine çok bağlı biridir. Noah‘nın planını duyduğunda katılmayı kabul eder. Ancak karısı ve kızı Boo (Darielle Stewart) olmadan kaçmayacaktır ve eğer kaçabilirlerse Tanrı’nın kendilerine yardım edeceğine inanmaktadır. Moses rolünde, daha önce Kidnapped, Justified ve 24 dizilerinde rol almış olan Mykelti Williamson karşımıza çıkıyor.

 


 

Adina-Porter-as-Pearly-Mae

Pearly Mae:

Kendisi Moses‘ın eşi. Köleler arasında okuma bilen tek kişidir. (İlk bölümden ispiyon) Noah’nın planı ilk bölümde ölen bir kişinin ona verdiği sözlerdir. Planın en büyük parçası olan bu yazı hakkında onları bilgilendirmiştir. Onlara bir şarkı sözü olduğunu söyler. Pearly Mae rolüyle karşımıza Adina Porter çıkıyor. Kendisi The Newsroom, The 100, True Blood gibi dizilerde daha önce karşımıza çıkmıştı.

 

 


 

Theodus-Crane-as-Zeke

Zeke:

Kendisi çok güçlü kuvvetli bir adamdır. Ancak yaşadığı dram beni epey üzdü. (İlk bölüm ispiyonu) Yeni doğan bebeği karısı tarafından öldürülmüştür. Yanlış hatırlamıyorsam karısı da hayatını kaybediyor. Zeke rolünde Theodus Crane karşımıza çıkıyor. Kendisi daha önce The Walking Dead ve Breakout Kings dizilerinde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkmıştı.

 

 


 

Renwick-Scott-as-Henry

Henry:

Kendisi ergen kölelerden biridir. Noah‘yı idolü olarak görmektedir ve kaçma planını ilk kabul eden kişi kendisidir. Elinden geldikçe Noah‘nın arkasını kollamaktadır. Henry rolünde Renwick Scott‘ı görüyoruz. Kendisi daha önce Treme ve American Crime dizilerinde karşımıza çıktı.

 

 


 

Tüm kadroya buradan erişebilirsiniz

Underground4

SON SÖZ:

Dizi, pilot bölümüyle 0.39 izlenme oranı tutturup 1.421 milyon izleyiciyi ekran başına çekerek kanalın en iyi açılış yapan dizisi oldu. Hala da kanalın en çok reyting yapan dizisi konumunda. İkinci sezon onayını mutlaka alacaktır. Oldukça güzel bir kadro kurulmuş ve dönemi çok iyi yansıtıyorlar. Eğer konuyu merak ediyorsanız bu dönem dizisi sizi çok mutlu edecektir. İlk sezonun 10 bölüm süreceğini buradan bir kez daha hatırlatalım. Herkese iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

Underground Ending