Starz’da Hightown isimli yeni bir dizi başladı 17 Mayıs 2020 tarihinde. Suç draması türündeki dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Bunlar da diziye ait fragman ve poster:

Dizinin yaratıcısı Rebecca Perry Cutter. Ona yazar masasında Molly Manning, yapımcı koltuğunda ise Ellen H. Schwartz, Jonathan Littman, KristieAnne Reed, Gary Lennon ve Jerry Bruckheimer eşlik etmiş.

Dizinin ilk bölümü 57 dakika uzunluğunda.

KONU

Dizi, Jackie Quiñones isimli bir kadını merkezine alıyor. Jackie, Massachusetts’a bağlı P-Town’da (Provincetown) yaşayan lezbiyen bir kadın. Fedaral bir balıkçılık servisi ajanı olan Jackie, tam bir parti kızı olarak lanse ediliyor. Silahını ve rozetini P-Town’a gelen turist kızları baştan çıkarmak için kullanıyor. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı ayrıca kendisi. Kısacası bir erkek gibi yaşıyor ve P-Town’ı kendi cenneti olarak görüyor.

Jackie, bir gün Cape Cod koyunda bir ceset bulunca her şey değişiyor. Eğlenceli hayatı ve işteki rahat günleri sekteye uğruyor. Kendisini bir anda Cape Cod’un dehşet verici eroin salgınının merkezinde buluyor ve olaylar gelişiyor.

 

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

*Konu bölümünde kendisinden epey bahsettiğimiz Jackie Quiñones karakterine Chicago Fire ve Lie to Me dizilerinden tanıdığımız Monica Raymund hayat veriyor.

*Cesedi koya vuran ölü kadının davasını araştıran, uyuşturucuyla mücadele biriminde görev yapan bir dedektif olan Ray Abruzzo karakterini Rubicon, The Pacific ve 24 gibi dizilerden anımsanabilecek James Badge Dale canlandırıyor.

*Ray’in bir süre önce içeri tıktığı, uyuşturucu kaçakçılığı çetesi lideri olan ve çetesinin kendisine muhbirlik yapan söz konusu kadının ölümünde bir parmağı olduğuna inandığı Frankie Cuevas karakterinde Prison Break, Deception ve Telenovela gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Amaury Nolasco karşımıza çıkıyor.

*Frankie’nin çocuğunun annesi olan, şu sıralar striptizcilik yapan ve Ray’in radarında olan Renee Shaw karakterinde The Originals, Roswell, New Mexico ve The Newsroom gibi dizilerden tanıdığımız Riley Voelkel‘i izleme şansı elde ediyoruz.

*İyileşmekte olan bir alkol ve uyuşturucu bağımlısı olan ve koyda balıkçılık yapan Junior McCarthy karakterinde Happyland, Good Luck Charlie ve Awkward gibi dizilerden anımsanabilecek Shane Harper‘ı izliyoruz.

*Öldürülen kadını tanıyan ve saklandığı yerde cinayete şahit olan, iyileşmekte olan bir alkol ve uyuşturucu bağımlısı olan Krista Collins karakterini Crystal Lake Evans canlandırıyor.

*Jackie’nin federal balıkçılık servisindeki amiri olan ve ona karşı anlayışlı ve yardımsever tavırlar sergileyen Ed Murphy karakterine Madam Secretary, The Good Wife ve Drop Dead Diva gibi dizilerden anımsanabilecek Mike Pniewski hayat veriyor.

*Ray’in ortağı Alan Saintille karakterinde Hell on Wheels ve The Sinner dizilerinden anımsanabilecek Dohn Norwood karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Atkins Estimond (Lodge 49, StartUp, Powers), Ana Nogueira (The Michael J. Fox Show, The Vampire Diaries, The Blacklist), Masha King (Madam Secretary), Tonya Glanz (Timeless, Tell Me a Story) ve Edmund Donovan gibi isimler bulunuyor.

YAZARIN NOTU

Dizinin ilk bölümünü izledim ve beğendim diyebilirim. Ortam tasvirini başarılı buldum özellikle. Karakterler de yeterince iyi. Bu tatta ve kıvamda ilerlediği müddetçe izlemeye devam ederim diye düşünüyorum.