Related, 2006 yılında UPN kanalı ile birleşerek The CW kanalını oluşturan The WB kanalının son işlerinden biri. 5 Ekim 2005-20 Mart 2006 tarihleri arasında yayınlanan dizinin ömrü tek sezonla sınırlı kalmış. 18 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 41-43 dakika arasında değişmekte.

Komedi ve dramayı harmanlayan dizinin yaratıcısı Liz Tuccillo. Ona yapımcı koltuğunda Marta Kauffman, Steve Pearlman, Andrew Plotkin, Lee Rose, Robert Lloyd Lewis ve Bill Prady gibi isimler eşlik etmiş. Lee Rose, dizinin bölümlerinin üçte birinde yönetmen koltuğunda oturmuş ayrıca.

Laura San Giacomo, Ann karakterine hayat veren isim konumundaymış dizinin deneme bölümünde. Dizi onay aldıktan sonra rol Kiele Sanchez‘e emanet edilmiş ve pilot bölüm yeniden çekilmiş. Deneme bölümünde yer alan isimler arasında Jon Hamm de bulunuyormuş ayrıca. Onun rolü de Dan Futterman‘a verilmiş daha sonrasında.

Dizi, New York şehrinde yaşayan 4 kız kardeşi merkezine alıyor.

*Samantha Who?, Blue Bloods ve Mistresses gibi dizilerden aşina olduğumuz Jennifer Esposito, İtalyan asıllı bir aileye mensup Sorelli kardeşlerin en büyüğü olan Ginnie karakterine hayat veriyor dizide. Ginnie, kız kardeşlerden tek evli olanı. Bir bebek sahibi olacağını öğrenmenin garip ve tatlı heyecanını yaşamakta şu sıralarda. 30 yaşındaki Ginnie, büyük bir hukuk firmasında çalışan ve ortak olma hayalleri kuran hırslı bir avukat.

*Kingdom, The Glades ve Lost gibi dizilerden tanıdığımız Kiele Sanchez‘i Ginnie’nin bir küçüğü Anne rolünde izliyoruz. 26 yaşındaki Anne, bir terapist. 6 yıllık sevgilisinden ayrılmak üzere şu sıralarda.

*Anne’in bir küçüğü olan Marjee rolünde Masters of Sex, Party Down ve The Class gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Lizzy Caplan‘ı izleme şansı elde ediyoruz. 23 yaşındaki Marjee’yi telaşlı bir şekilde parti organizatörlüğü yapmaya çalışırken izliyoruz ilk bölümde. Dairesinden atılan Marjee, baba evine geri dönmek zorunda kalmanın hüznü içerisinde şu sıralarda.

*Laura Breckenridge ise Sorelli kardeşlerin en küçüğü olan Rose karakterini canlandırıyor. 19 yaşındaki Rose, bir üniversite öğrencisi. Hayatında bazı değişiklikler yapmaya çalıştığı bir dönemden geçiyor. Bu değişikliklerin başında da tıp fakültesini bırakıp deneysel tiyatro bölümüne kaydolmak geliyor.

*Dead Like Me, The Tudors ve Secret Diary of a Call Girl gibi dizilerden hatırlanabilecek İngiliz aktör Callum Blue, Ginnie’nin İngiliz kocası Bob karakterine hayat veriyor dizide.

*My So-Called Life, Devious Maids ve The Morning Show dizilerinden tanıdığımız Tom Irwin, güzel kızlarımızın babası Joe Sorelli karakterini canlandırıyor.

*Bob Hearts Abishola ve Sullivan & Son dizilerinden anımsanabilecek Christine Ebersole, Joe’nun evlenme kararı aldığı sevgilisi Renee karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Judging Amy dizisinden hatırlanabilecek Dan Futterman, Anne’in ayrılmak üzere olduğu erkek arkadaşı Danny karakterini canlandırıyor. Büyük ve gösterişli bir bar/restoran açmanın telaşı içerisinde şu sıralarda Danny.

* Your Family or Mine, My Boys ve Grosse Pointe gibi dizilerden hatırlanabilecek Kyle Howard, Rose’un üniversiteden bir arkadaşı olan Joel karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*The O.C. ve Nashville dizilerinden tanıdığımız Chris Carmack‘i Rose’un deneysel tiyatro sınıfında tanıştığı ve görür görmez dibinin düştüğü yakışıklı ve karizmatik gencimiz Alex rolünde izleme fırsatı elde ediyoruz.

*Kadroda ayrıca Julian Ovenden, Anne Ramsay, Shanola Hampton ve Victor Webster gibi isimler yer alıyor irili ufaklı rollerle. Bir veya daha fazla bölümle konuk olmuş tanıdık oyuncular arasında ise Amy Hill, Nicholas D’Agosto, Jaime Ray Newman, Zachary Knighton, Dana Delany, Wilson Cruz, Heather Mazur, Sarayu Blue, Kristen Ariza, Jay Ellis, Jonathan Silverman ve Ryan Eggold gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izlemiş bulunuyorum. Pilot bölüm gayet başarılıydı. 2. bölüm de fena değildi. Kız kardeşlerimizin ilişkisini izlemesi epey keyifli. Tam Lifetimelık tatlış bir ortam var dizide. İptal olduktan sonra Lifetime’dan 2. bir şans doğsa süper olurmuş aslında.

Dizinin kadrosu çok çok cazip benim açımdan. Başrol oyuncuları konumundaki Jennifer Esposito, Kiele Sanchez ve Lizzy Caplan başta olmak üzere Callum Blue, Tom Irwin, Chris Carmack falan sevdiğim oyuncular hep. Dan Futterman’a ısınamadım ama bir türlü. Keşke Jon Hamm’de kalsaymış rol ya da başka birine verilseymiş.