ABC, 2018-2019 sezonunun bahar döneminde bizleri yeni bir hukuk draması ile buluşturdu: The Fix.

Dizinin mutfağında avukat ve yazar olarak tanıdığımız Marcia Clark, Elizabeth Craft ve Sarah Fain bulunuyor.

İlk sezonu 18 Mart tarihinde başlayan dizinin şu ana kadar 4 bölümü yayınlandı ve sezonu 10 bölüm sürecek. Reytingleri 0.7-0.5 arasında gidip geliyor şimdilik.

8 yıl önce iki cinayet işlenmiştir ve bunun suçlusu olarak ünlü oyuncu Sevvy Johnson gösterilmektedir. L.A. bölge savcısı Maya Travis, davayı yürüten savcıdır ve Sevvy Johnson’ı içeri atmak için elinden geleni yapar; fakat davayı delil yetersizliğinden kaybeder. Bunun üzerine büyük bir hayal kırıklığı yaşayan ve medyanın hedefi olan Maya, görevinden istifa eder. Kimseye haber vermeden sessiz sedasız Washington’a taşınır.

Aradan 8 yıl geçer ve yine Sevvy Johnson’ın kız arkadaşı öldürülmüştür ve bütün oklar katil olarak yine onu göstermektedir. Bunun üzerine Maya’nın eski ortağı Matthew Collier, onun yanına giderek geri gelmesini teklif eder. Bu sefer katili yakalayacaklardır. Maya, 8 yıl önce yarım bıraktığı işi tamamlamak için teklifi kabul eder.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Maya Travis (Robin Tunney)

Maya, başarılı bir savcıdır; fakat 8 yıl önceki davayı kaybettikten sonra kariyeri mahvolmuştur. Kaybettikten sonra bütün sorumluluğu üzerine alarak istifa eder ve hayatından kaçar. Şimdilerde yeni sevgilisiyle sakin bir hayat sürmektedir. Sevvy Johnson ile ilgili yeni bir cinayet olayı olunca bu sefer onu yakalamak için geri döner. 8 yıl önceki tecrübesinden dersler çıkarmıştır; bir daha aynı hataları yapıp kaybeden taraf olmayacaktır.

Oyuncuyu The Mentalist ve Prison Break dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Sevvy Johnson (Adewale Akinnuoye-Agbaje)

Ünlü bir film yıldızıdır. 8 yıl önce sevgilisini ve onun arkadaşını öldürmekle suçlanmıştır; ancak beraat etmiştir. O zamandan bu yana kariyerini yeniden toparlayan Sevvy, yeniden son kız arkadaşının ölümü ile suçlanmaktadır. Kendisi suçlu olmadığını iddia etmektedir ve bunu ispatlamak için elinden geleni yapmaktadır. Maya Travis’ten nefret etmektedir ve onun tekrardan geri gelmesini hoş karşılamaz.

Oyuncuyu Ten Days in the Valley, American Odyssey, Lost ve OZ dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Matthew Collier (Adam Rayner)

Matthew ilk duruşmada Maya’nın ortağıydı ve aynı zamanda sevgilisiydi. Maya, duruşmadan sonra hem işini hem de onu bırakarak gitmiştir. Şimdi ise Bölge Başsavcı Yardımcısı olmuştur ve evlenip mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak Sevvy Johnson ile ilgili yeni bir cinayet işlenince çareyi Maya’yı geri getirmekte bulur ve ondan sorumlu olarak elini taşın altına sokar.

Oyuncuyu Notorious ve Tyrant dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

CJ Emerson (Merrin Dungey)

Savcılıkta araştırmacı olarak çalışmaktadır. 8 yıl önce Maya ile çok yakın arkadaşlardır; ancak ona hiç haber vermeden çekip gittiği için kızgındır.

Oyuncuyu Conviction, Big Little Lies ve The Resident dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Gabriel Johnson (Alex Saxon)

Sevvy’nin üvey çocuğudur. 8 yıl önce annesinin ölümünden Sevvy’i sorumlu tutmamaktadır; aksine ona sıkı bir şekilde bağlıdır. Yeniden aynı durum yaşanınca bu sefer yıllardır bağlı olduğu üvey babasını sorgulamaya başlamıştır.

Oyuncuyu The Fosters dizisinden hatırlayabilirsiniz.

River ‘Riv’ Allgood (Marc Blucas)

Maya’nın yeni sevgilisidir. Onun geri dönmesine sesini çıkartmamıştır ve onu bu davada desteklemektedir.

Oyuncuyu Underground ve Necessary Roughness dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Ezra Wolf (Scott Cohen)

8 yıl önce Sevvy’e davayı kazandıran avukattır. Şimdi yine Sevvy’nin avukatlığını yapacaktır. Kazanmak için her şeyi yapabilecek birisidir.

Oyuncuyu Necessary Roughness, Billions ve The Americans dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Loni Kampoor (Mouzam Makkar)

Sevvy Johnson davasına bakan avukatlardan birisidir. Bu davayı kazanarak kariyerinde yükselmeyi hedefler; ancak Maya Travis gelince arka planda kalır ve bundan hoşlanmaz.

Oyuncuyu Champions, The Exorcist ve The Vampire Diaries dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Alan Wiest (Breckin Meyer)

L.A. bölge savcısıdır. Dava ile ilgili ekibi o yönetmektedir.

Oyuncuyu Franklin & Bash dizisinden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Diziye Robin Tunney için ve sadece tek bir ana konu üzerinden giden bir dizi olduğundan başladım. İlk dört bölüm itibarıyla dizinin gidişatından memnunum. Çok iyi olmasa da sıkmadan gittiğini söyleyebilirim. Konuyu sezona güzel yayıyorlar. Oyunculuklar olaraksa iki başrol oyuncusu da gayet iyi oynuyor. Ulusal kanallarda başlayan yeni dizilerden birini denemek istiyorsanız The Fix’i gönül rahatlığıyla şimdiden öneririm. Dizi muhtemelen ikinci sezonu göremeyecektir ama konusunu sezon sonunda kapatacağını düşünüyorum. Açık kalması benim için önemli değil diyorsanız şimdiden başlayın; tersini düşünüyorsanız sezon sonundaki yorumumu bekleyin derim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI