Quibi‘de 20 Nisan 2020 tarihinde izleyiciyle buluşan komedi dizisi Dummy‘nin tanıtımıyla karşınızdayız.

Dummy için fantastik ögeler içeren bir absürt komedi diyebiliriz. Dizinin senaryosunu Deadbeat’in yaratıcısı Cody Heller kaleme almış. Yönetmenliğini Tricia Brock üstlenmiş. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Jeffrey Katzenberg, Meg Whitman, Josh Stern, Paul Lee, Dylan Golden, David Grace ve aynı zamanda dizinin başrol oyuncusu olan Anna Kendrick gibi isimler eşlik etmiş.

2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli olmayan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 6-10 dakika aralığında değişiyor.

Hikayemiz, merkez karakterimiz Cody’nin erkek arkadaşının bir seks bebeği olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Sonrasında merak ediyor ve onu görmek istiyor. Sevgilisinden gizli gizli evi tarıyor ve onu buluyor. Şöyle bir durum var ki söz konusu seks bebeği, Cody ile konuşuyor. Yalnızca Cody ile konuşuyor bu arada. Diğer herkes için sıradan bir seks bebeği. Cody ile bir insan gibi konuşurken yüzü hareket ediyor sadece. Vücudunun başka hiçbir yerinde bir hareket söz konusu değil.

Cody, kendisiyle konuşan seks bebeğini keşfettikten sonra zırdeli bir yolculuğun içine adım atmış oluyor. Bize de bu eğlenceli serüveni izlemek düşüyor.

Cody karakterine Anna Kendrick (Twilight film serisi, Pitch Perfect film serisi, Love Life) hayat veriyor.

Cody, hevesli ve toy bir senaryo yazarı. Şu sıralar hem diş perisi hem striptizci olan bir kadın karakterin merkezde olduğu özensiz hikayesini pilot bölüm olarak bir kanala pazarlamaya çalışıyor. Menajerler, sektörde isim yapmış olan erkek arkadaşı dolayısıyla onunla ilgileniyorlar daha çok.

Kendisinden yaşça epey büyük erkek arkadaşını çok seven Cody, seks bebeğiyle tanıştıktan sonra içindeki en çılgın özellikleriyle tanışmaya başlıyor.

Yukarıda sözünü ettiğimiz seks bebeği Barbara karakterini Search Party, Younger ve Men at Work gibi dizilerden hatırlanabilecek Meredith Hagner seslendiriyor.

Barbara, ağzı iyi laf yapan, manipülatif ve hazırcevap bir karakter olarak izleyiciye sunuluyor.

Cody’nin olgun erkek arkadaşı Dan karakterini Gotham, Grounded for Life ve Terriers gibi dizilerden tanıdığımız Donal Logue canlandırıyor.

Dan, Rick and Morty dizisinin senaristi ve haftalık yayınlanan podcasti olan biri olarak izleyiciye sunulan bir karakter. Cody’ye değer veriyor, Cody’nin seks bebeğini öğrenmesinden de rahatsız olmuyor ama Cody’nin onunla konuştuğu fantastik bir ilişkinin varlığından habersiz elbette.

Diziye bir veya daha fazla bölümle konuk olan tanıdık simalar arasında Kimberly Hebert Gregory (Kevin (Probably) Saves the World, Vice Principals), Rob Corddry (BallersChildrens Hospital, The Unicorn), Chris Parnell (Happy Together, Grown-ish, Suburgatory) ve Joel McHale (Community, The Great Indoors) gibi isimler yer alıyor.

Diziyi epey eğlenerek izledim ve bir oturuşta bitirdim. Devamını da şiddetle ister haldeyim şu anda. O absürt, hafiften fantastik ve fütursuz anlatımını sevdim. Hikaye olarak da epey sürükleyici ve akıcıydı eğlenceli olmasının yanında. Anna Kendrick, başrolde iyi iş çıkardı. Meredith Hagner de işin seslendirme kısmında çok başarılıydı elbette. Umarım 2. sezonu olur ve bu güzel diziyi izlemeye devam edebilirim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim. Bu da dizinin fragmanı: