South Beach, 2006 yılında The WB ile birleşerek The CW kanalını oluşturan UPN kanalının varlığı son bulmadan önceki son dizilerinden biri. 11 Ocak-22 Şubat 2006 tarihleri arasında yayınlanan dizi, 8 bölümden oluşmakta.

Matthew Cirulnick (Absentia), dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Jennifer Lopez, Simon Fields, Tony Krantz, Philip Levens ve Scott Kaufer gibi isimler eşlik etmişler.

Vincent ve Matt, Brooklyn/New York‘tan South Beach/Florida‘ya taşınan 2 yakın arkadaşlar. Vincent, güzel kadınlarla tanışmak ve bu hayatta yırtmak için her yolu denemek niyetinde olan suça meyilli genç bir adam. Matt ise bir süredir çalışarak üniversiteye geri dönmek için para biriktiren ama biriktirdiği bu para babası tarafından hiç edilen bir genç. Vincent’a oranla daha naif biri olduğunu söylemek mümkün. Matt, babasının söz konusu hatalı davranışı sonrasında bir anlık kızgınlıkla Vincent’ın peşine takılıyor ve soluğu göz kamaştırıcı sahil kenti South Beach’te alıyorlar ve böylece hikayemiz başlıyor. Güzel ve yakışıklı insanlarla dolu, gecesi ayrı gündüzü ayrı hareketli, paran çoksa yaşamanın daha da keyifli bir hale gelebildiği bir yer South Beach. Bir miktar şatafat, bir miktar romantizm ve bir miktar da suç draması vaat ederek yola çıkıyor kısacası dizimiz.

*Matt karakterine Make It or Break It, Point Pleasant ve Major Crimes dizilerindeki kısa süreli rollerinden anımsanabilecek Marcus Coloma hayat veriyor.

*Vincent karakterini Betrayal, Against the Wall ve The Orville gibi dizilerden hatırlanabilecek Chris Johnson canlandırıyor.

*Supergirl, The Astronaut Wives Club, Banshee, Rush ve October Road’un da aralarında bulunduğu çok sayıda diziden yakinen tanıdığımız Odette Annable‘ın TV’deki ilk ciddi işi  bu dizi. Güzel oyuncuyu Matt karakterinin eski sevgilisi Arielle rolüyle izliyoruz dizide. Arielle, Matt ile ayrıldıktan bir süre sonra South Beach’e taşınmış ve modellik yapmaya başlamış. Şimdilerde ise sektörde tanınırlık kazanmaya başlamış durumda. İkilinin hala birbirlerine karşı bir şeyler hissettiklerini de belirtmeden geçmeyelim.

*Arielle’nin modellik yapan, ona göre daha sığ biri olarak lanse edilebilecek yakın arkadaşı Brianna karakterinde yine bu diziyle TV’deki ilk kadrolu oyuncu deneyimini yaşama şansı elde eden Adrianne Palicki karşımıza çıkıyor. Aktrisi Friday Night Lights, About a Boy, Agents of S.H.I.E.L.D. ve The Orville dizileri dışında birçok sinema filminden de yakinen tanıyoruz.

*Arielle’in sevgilisi Alex karakterini Rizzoli & Isles ve Flashforward dizilerinden anımsayabileceğiniz ve 2013 yılında vefat eden Lee Thompson Young canlandırıyor. Alex’i havalı ve tehlikeli görünmeye çalışan şımarık bir zengin çocuğu olarak tarif etmek mümkün.

*Alex’in alımlı, bekar, iş kadını annesi Elizabeth rolünde Daytime Divas, 666 Park Avenue, Ugly Betty ve Desperate Housewives gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Vanessa Williams‘ı izleme şansı elde ediyoruz. Eski bir model olan Elizabeth, sahil kenarında büyük bir otel işletiyor. Sahip olduğu gece kulübünün idaresini ise oğlu Alex’e vermiş durumda. Matt ve Vincent, South Beach’e taşındıktan sonra onun otelinde çalışmaya başlıyorlar.

*Breaking Bad, Revolution, The Get Down, Jett ve Godfather of Harlem gibi birçok diziden kolayca hatırlanabilecek Giancarlo Esposito, South Beach’te hüküm süren bir organize suç çetesi lideri olan Robert Fuentes karakterine hayat veriyor.

*Chesapeake Shores, Once Upon a Time ve Intelligence gibi dizilerden tanıdığımız Kanadalı aktris Meghan Ory ise Vincent ve Matt’in kaldıkları motelde ikamet eden Maggie isimli bir genç kadını canlandırıyor dizide. Gündüzleri otelde garsonluk, geceleri ise gece kulübünde barmenlik yapan Maggie’nin dans etmek ve şarkı söylemek gibi özel yetenekleri mevcut ayrıca.

Selita Ebanks, Arielle ve Brianna’nın modellik yapan yakın bir arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle dizide. Steven Bauer ve Neil Brown Jr. da tekrar eden rollerle yer almışlar dizide. Konuk oyuncu havuzunda ise Pitbull, Michael Nouri ve Eric Winter gibi isimler bulunuyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim. Türünün çok iyi bir örneği sayılmaz elbette ama izletiyor bir şekilde kendini. En önemli artısı ise zengin oyuncu kadrosu şüphesiz. Ortada böyle bir kadro varken bu diziye bir şans vermemek olmaz diye düşündüm ve ilk bölüm ayarında devam etmiş ise benim için yeterli olacaktır diyebilirim.