Şurada başlattığım yazı dizisinin devamı olarak bugün de diğer Avustralya kanallarının 2019 yılında yayınlayacağı dizilere değinmeye çalışacağım kısa kısa.

4. sezonu olup olmayacağı henüz belli olmayan Wanted’ın kanalı Channel Seven ya da diğer adıyla Seven Network’ün 2019 yılı programı şu şekilde:

Between Two Worlds

Yeni bir drama dizisi. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak. Diziyle ilgili henüz bir oyuncu haberi yok. Dizinin yaratıcısı A Place to Call Home ve Packed to the Rafters dizilerinin de yaratıcısı olan Bevan Lee.

Yüksek bir hayal gücüne sahip, çarpıcı ve modern bir drama dizisi olarak lanse edilen Between Two Worlds, birbirinden tamamen farklı ve bağlantısı olmayan iki dünyayı anlatacak. Birinin ölüm ve fedakarlıkla birlikte temelleri atılmış, diğerinde ise yeni bir yaşam şansı mevcut.

Cesur, cüretkar, duygusal açıdan sürükleyici, temposu hızlı ve tahmin edilemez. Bunlar da kanalın diziyi tanımlarken kullandığı diğer ifadeler.

Secret Bridesmaids’ Business

Yeni bir drama dizisi. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak. Elizabeth Coleman‘ın 1999 yılı basımı aynı isimli kitabından uyarlanacak. Tiyatro sahnelerinde de bolca izleyici çeken hikaye, 2002 yılında TV filmi olarak da izleyici karşısına çıkmış daha önce. Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

3 arkadaşın hayatları, içlerinden birinin farkında olmadan kötü niyetli bir yabancıyı aralarına davet etmesiyle içinden çıkılamayacak şekilde değişir.

Kadınlar arasındaki arkadaşlıklar üzerine bir gerilim hikayesi olarak lanse edilen Secret Bridesmaids’ Business‘ta yalanlar kahkahalara karışacak, bir takipçi sapığın ürpertici takıntısı insanın içini donduracak.

2012-2015 yılları arasında ABC ekranlarında 3 sezon boyunca yayınlanmış olan Miss Fisher’s Murder Mysteries isimli dizinin uzantı dizisi mahiyetinde olacak. Gizem ve suç ögelerini harmanlayan bir dönem dizisi olacak dizinin başrollerini Geraldine Hakewill (Wanted), Joel Jackson (Safe Harbour) ve Catherine McClements (SistersThe Beautiful Lie, Wentworth) üçlüsü paylaşacak. 4 bölümden oluşacak.

Altmışlı yıllarda Melbourne’de geçecek olan dizide Hakewill, Peregrine Fisher isimli son derece pervasız bir kadına hayat verecek. Hiç tanışmadığı meşhur teyzesi Phryne Fisher, Yeni Gine’de bir dağlık arazide kaybolunca ona talih kuşu konacak.

Jackson, zeki ve hırslı bir polis olan Dedektif James Steed karakterine hayat verecek. Peregrine’in küstah halleri onun gözünü kamaştıracak ve sık sık onun çılgın planlarına doğru çekilecek.

Nine Network ya da diğer adıyla Channel Nine’ın 2019 yılı programı ise şu şekilde:

1998-2000 yılları arasında 3 sezon boyunca yayınlanan bir komedi drama dizisinin diriliş sezonu olma özelliği taşıyacak. Wentworth dizisinden tanıdığımız Sigrid Thornton ile John HowardLaura Gibson ve Bob Jelly karakterleriyle geri dönecek. Dizinin yaratıcısı Deborah Cox, Thornton, Fiona Eager dizinin yapımcıları olacaklar.

1998 tarihli dizinin konusu kısaca şöyle tarif ediliyor:

Bir şirket avukatı olan bir kadın profesyonel ve özel hayatı parçalanınca çocuklarıyla beraber şehri terk edip bir sahil kasabasına yerleşir. Orada bir yargıç olarak işe başlar.

Fragman

Bir drama dizisi. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak. 8 bölümden oluşacak.

Yaratıcıları Rachel Lang ve Gavin Strawhan. Oyuncu kadrosunda Mandy McElhinney (SquintersLove Child), Daniel MacPherson (Strike Back, The Shannara Chronicles), Shalom Brune-Franklin (Our Girl, Doctor Doctor), Don Hany (Picnic at Hanging Rock, Heartbeat, Doctor Doctor), Jessica Tovey (Wonderland, Wolf Creek), Tess Haubrich (Wolf CreekPine Gap), Michala Banas (Upper Middle Bogan), Kate Lister ve The Slap, Alias ve The Good Wife gibi birçok diziden aşina olduğumuz ünlü oyuncu Melissa George gibi isimler bulunuyor.

Dizinin hikayesinin merkezinde aşk, aile, kariyer, aldatma ve cinayet gibi konularda büyük sorunlar yaşayan 5 kadın var. Şok edici olaylar serisi başladıktan sonra hayatları çatışmaya başlıyor. Söz konusu bu kötü anneler, hayatlarının hayal ettiklerinden çok daha karmaşık, çok daha acımasız ve çok daha eğlenceli olabileceğini öğrenecekler.

Fragman

2016 yılında başlayan ve 10’ar bölümden 3 sezonu devirmiş bir komedi drama dizisi. Romantik komedi, aile draması ve tıp draması ögelerini harmanlayan dizi, 2019 yılı içerisinde 4. sezonuyla geri dönecek.

Kadrosunda Rodger Corser (Glitch, CampThe Beautiful Lie), Nicole da Silva (Wentworth), Ryan Johnson (Fairly Legal), Hayley McElhinney gibi isimleri barındıran ve severek takip ettiğim dizinin ayrıntılı tanıtım yazısı ise şurada.

Fragman

Daha önce Sisters, H2O: Just Add WaterPuberty Blues, The Wrong Girl ve Offspring gibi diziler yayınlamış olan Network Ten’in 2019 yılı programı ise şu şekilde:

Mr Black

Yeni bir komedi dizisi. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak ve 8 bölümden oluşacak. Dizinin yaratıcısı Adam Zwar. Yazar masasında ona Amanda Brotchie eşlik ediyor. Dizinin başrollerini ise Pine Gap dizisinden hatırlanabilecek Stephen Curry ile The Doctor Blake Mysteries dizisinden tanıdığımız Nadine Garner paylaşıyor. Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

Serseri bir eski spor muhabiri olan Mr. Black‘in (Curry) ölüm kapısını çalmak üzeredir ve ölmeden önce yerine getirmek istediği bir dileği vardır: Kızıyla onun hassas, yeni yetme erkek arkadaşının ilişkilerini parçalayıp onları ayırmak. Nadine ise muhtemelen Curry’nin karakterinin eşi olarak izleyeceğimiz Rowena Black karakteriyle karşımıza çıkacak dizide.

Yeni bir drama dizisi. Gizem soslu suç draması. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak. Başrolde Xena: Warrior Princess, Spartacus, Salem ve Ash vs Evil Dead’in de aralarında bulunduğu birçok diziden yakinen tanıdığımız ünlü Avustralyalı aktris Lucy Lawless var.

Lawless’ı zeki, karmaşık, aykırı, zorlayıcı ve tamamen filtresiz bir dedektif olan Alexa Crowe karakteriyle izleyeceğiz dizide.

The Secrets She Keeps

Yeni bir drama dizisi. 6 bölümden oluşacak bir mini dizi olacakMichael Robotham‘ın 2017 basımı aynı isimli romanından uyarlanacak. Senaryosunu Jonathan Gavin ve Sarah Walker ikilisi birlikte kaleme alacak. Psikolojik gerilim türündeki drama, ikisi de patlamaya hazır bir sır taşıyan birbirinden çok farklı karakterlere sahip iki kadını merkezine alacak.

8 bölümlük ilk sezonuyla 2018 yılının bize göre sonbaharında, Avustralyalılara göre ise ilkbaharında izleyici karşısına çıkan bir drama dizisi. 2. sezonuyla 2019 yılı içerisinde geri dönecek.

Entrika dolu spor soslu bir drama olan Playing for Keeps’in mini tanıtımına şuradan ulaşabilirsiniz.

Fragman

Önceki yıllarda Safe Harbour, Deep Water ve Dead Lucky gibi dizilerle karşımıza çıkan SBS’in 2019 yılı programı ise şu şekilde:

Bir komedi dizisi. 3. ve final sezonu 12 Ocak 2019 tarihinde toplu olarak yayınlandı. Dizinin 3 sezonu da altışar bölümden oluşuyor. Çin asıllı bir Avustralyalı aile olan Law familyasını merkezine alıyor. Dizinin yaratıcısı olan Benjamin Law, kendi ailesinin hikayesini eğlenceli bir şekilde kaleme almış ve merkeze de 14 yaşındaki halini koymuş. Benjamin Law’ın 14 yaşındaki halini dizide canlandıran oyuncu ise Trystan Go.

Fragman

Hungry Ghosts

Yeni bir drama dizisi. 2019 yılı içerisinde izleyici ile buluşacak. 4 bölümden oluşacak. Japon ve Kore yapımı hayalet filmlerini andıran tarzda bir doğaüstü gerilim dizisi olacak. Savaş sonrası sıkıntılarla uğraşan Vietnam asıllı bir ailenin 3 kuşak ferdini merkezine alacak.

Vietnamlıların ölülerini andıkları Melbourne’deki Hungry Ghosts Festivali sırasında geçecek hikaye duygusal, mizah anlayışı da olan, aynı zamanda korkutucu bir şekilde karakter odaklı şekilde ilerleyecek.

Bir hapishane draması. 6 sezonu devirmiş durumda. 2019 yılı içerisinde 7. sezonuyla dönecek olan dizinin 8. ve 9. sezon onayları da şimdiden cepte.

Diziyle ilgili ayrıntılı tanıtım için sizi şuraya alalım.

Fragman

Amerikan kanallarından FX ortaklı bir suç draması. 6 bölümlük ilk sezonu 2018 yılında yayınlandı. 2019 yılı içerisinde de 2. sezonuyla geri dönecek.

Dizinin mini tanıtımı şurada.

Fragman

Yeni bir drama dizisi. 10 bölümlük ilk sezonuyla 2019 yılı içerisinde görücüye çıkacak. Mr SelfridgeTroy: Fall of a CityCashmere Mafia ve Cleverman gibi dizilerden tanıdığımız İngiliz aktris Frances O’Connor ile Harriet Walter başrolde yer alacak. Kadroda ayrıca The Girlfriend Experience dizisinden anımsanabilecek Morgana Davies, Tidelands, The Cry, The Slap gibi dizilerden hatırlanabilecek Alex Dimitriades ve A Place to Call HomeThe Letdown gibi dizilerden tanıdığımız Noni Hazlehurst yer alacak. Dizinin yayıncı ortağı ise İngiltere’den Sky.

Dizinin mini tanıtımına şuradan ulaşabilirsiniz.