ITV’den McDonald & Dodds isimli bir dedektiflik draması geliyor. 2 bölümden oluşacak dizi, 1 ve 8 Mart 2020 tarihlerinde izleyiciyle buluşacak.

Senaryosunu Robert Murphy‘nin kaleme aldığı dizinin ‘The Fall of The House of Crockett‘ isimli ilk bölümünü Richard Senior, ‘The Wilderness of Mirrors‘ isimli ikinci bölümünü ise Laura Scrivano yönetmiş. Dizinin yapımcılığını ise Amy Thurgood ve Sarah Lewis üstlenmişler. ITV’nin yayın programına ‘Akşam 8.00-10.00‘ olarak iliştirdiği dizinin bölümleri çift bölüm uzunluğunda olacak gibi görünüyor.

Dizinin başrollerini Tala Gouveia ile Jason Watkins (The Crown, Taboo, Trollied) paylaşacak. Bu ikiliye Pearl Chanda (Arthur & George), James Murray (Age Before Beauty, Defiance, Primeval) ve Jack Riddiford eşlik edecek.

Robert Lindsay (Spy, Galavant, My Family), Natalie Mendoza (Hotel Babylon), Navin Chowdhry (Next of Kin, The Replacement, The End of the F***ing World), Susannah Fielding (The Great Indoors, High & Dry, I Want My Wife Back), Jack Ashton (Call the Midwife) ve Ellie Kendrick (Press, Vanity Fair, Game of Thrones), ilk bölüme konuk olacaklar.

İkinci bölümün konukları arasında ise Charlotte Ritchie (Ghosts, Fresh Meat, Call the Midwife), Joanna Scanlan (Requiem, The Woman in White, Big School), Hugh Dennis (Outnumbered, Not Going Out), Suzanne Packer (Keeping Faith, The ABC Murders, The Level) ve Kiran Sonia Sawar (Pure, Next of Kin) gibi isimler bulunuyor.

Utangaç ve gizemli bir dedektif komiser yardımcısı olan Dodds (Watkins) ile çılgınca bir hırsa sahip bir dedektif baş müfettişi olan Lauren McDonald (Gouveia), tarihi Bath şehrindeki suçları çözmek üzere ortak olurlar ve hikayemiz başlar.

İlk bölümde Bath’ın en önemli sanayicilerinden birinin terk edilmiş konaklarından birinde ölü bulunan evsiz bir adamın cinayetini araştıracak ikilimiz. İkinci bölümde ise özel bir rehabilitasyon kliniğinde ölü bulunan zengin bir hastanın gizemli ölümünü araştıracaklar.

Bu da dizinin fragmanı: