cw1617tepe

Geçtiğimiz sezon 11 dizisine yeni sezon onayı verip 1 dizisine güle güle diyen The CW, önümüzdeki sezon 3 yeniye -CBS’ten transfer ettiği Supergirl ile birlikte 4 yeniye- ev sahipliği yapmaya başlayacak.

3 yeni dizinin 2’si sonbahar, 1’i ise sezon ortası takviminde yer alıyor.

Gelin, şimdi 3 The CW yenisini birazcık tanıyarak “2016-2017 Sezonu ABD Ulusal Kanal Yenileri” yazı dizimize girişi yapıp yeni sezonun kapısını aralayalım.

NO TOMORROW

img

Uluslararası Emmy ödülü kazanmış Brezilya dizisi Como Aproveitar o Fim do Mundo (How to Enjoy the End of the World)‘dan uyarlanan bir romantik- komedi / dramedi.

Konu: Evie Callahan (Tori Anderson), online alışveriş sitesinde çalışan, siparişleri düzenlemekle görevli, risk almayı sevmeyen bir kalite-kontrol görevlisidir. Her zaman bir liste yapar. Liste yapmak gün içinde yaptığı ilk ve son şeydir. Hiçbir zararı ve zorluğu olmayan bir yoğunlukla hayatını sürmektedir. Bir dargın bir barışık bir romantik ilişki içinde olduğu Timothy (Jesse Rath) adında erkek arkadaşı vardır. Timothy tatlı ve nazik biridir ama tek sorunu konuşurken tükürüklerini saçmasıdır ve bu durum ilişkilerinde sık sık sorun çıkarmaktadır.

Bir gün, tek soluğuyla bir bitkiyi öldürebilecek, dar kafalı ve gaddar patronu Deirdre (Amy Pietz), Evie’nin hayattaki amaçları ve tutkularıyla (daha doğrusu amaçsızlığı ve tutkusuzluğuyla) dalga geçer. Bunun sonucunda Evie’nin kariyeri bir duraklama evresine girer.

Bunların yaşanmasının hemen sonrasında Evie, yakışıklı, çekici ve özgür ruhlu Xavier Holliday (Joshua Sasse) ile tanışır ve birdenbire cazibesine kapılır. Aniden sevincin ve neşenin ne olduğunu hatırlayıp sarsılır. Gülüp eğlenebildiği bir romantizm girmiştir hayatına. Xavier, Evie’e anı yaşayıp, gününü gün edip, yarını düşünmemesi için cesaret verir. Böylesi daha eğlencelidir çünkü şey, bilirsiniz, kıyamet çok yakındır?!

Xavier, insanoğlunun sadece 8 ay + 12 gününün kaldığına, başıboş bir gök cisminin bizi parçalayıp yıldız tozuna çevireceğine inanmaktadır. Bunun için Apocalyst adını verdiği, dünya işe yaramaz bir yere dönmeden önce yapmak istediği şeylerin olduğu ve yaptıklarının üzerine çentik attığı bir kıyamet listesi yapmıştır. Arkadaşları tutucu bir teorist Hank (Jonathan Langdon) ile tuhaf davranışlar sergileyen nihilist Kareema (Sarayu Blue) de ona inanmaktadır.

Xavier tımarhanelik görünse bile umurunda değildir; onunla olmak hayatını tamamlıyorsa Evie onunla olmayı seçmesi gerektiğini biliyordur. Bakalım iyi bir ikili olabilecekler mi?

no-tomorrow-image-cw-600x401Oyuncular: Tori Anderson (The L.A. Complex), Joshua Sasse (Galavant), Sarayu Blue (Monday Mornings), Amy Pietz (The Nine Lives of Chloe King), Jesse Rath (Defiance), Jonathan Langdon.

Mutfaktakiler: Corinne Brinkerhoff (“American Gothic,” “Jane The Virgin,” “The Good Wife”), Maggie Friedman (“Witches of East End”) ve Ben Silverman (“Jane The Virgin,” “The Office (ABD)”).

Yayın Bilgileri: Sonbaharda başlayacak ve Salı akşamları The Flash arkasından yayınlanacak. Rakipleri Fresh off the Boat, The Real O’Neals, Bull, Scream Queens ve This is Us.

Fragmanlar:

Detaylı Fragman

Kısa Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=_Gs3Dm8zO5Q


FREQUENCY

frequ

Aynı adlı 2000 yapımı filmin uyarlaması bir bilimkurgu.

Konu: Dedektif Raimy Sullivan (Peyton List), meslek hayatı boyunca babasına hiçbir şekilde benzemediğini ispatlamaya çalışmıştır. 1996 yılında, Raimy 8 yaşındayken NYPD polis memuru Frank Sullivan (Riley Smith), Raimy ile annesi Julie’yi (Devin Kelley) işi uğruna terk etmiştir. Gizli bir görevle ilgilenirken yozlaştırılmış ve bu da ölümüne yol açmıştır. En azından hikaye bu zamana kadar böyle süregelmiştir. Çok az insan, gizli görev “iğne” operasyonununda, Frank’in şu aralar departmanda başkan yardımcılığına yükselen Stan Moreno (Anthony Ruivivar) önderliğinde yetkili olduğunu bilmektedir.

Frank’in eski ortağı Teğmen Satch Reyna (Mekhi Phifer), şimdi Raimy’nin akıl hocası ve arkadaşıdır. Frank’in ortadan kayboluşu ve ölümüne dair kırgınlığını ve kızgınlığını artık geride bırakmasını için ona tavsiyelerde bulunmaktadır; fakat eski acılar kolay kolay dinmemektedir. Raimy, talihsiz erkek arkadaşı Daniel (Daniel Bonjour) ve çocukluk arkadaşı Gordo (Lenny Jacobson) ile bile Frank hakkında çok az konuşabilmektedir.

Şimdi, yani 20 yıl sonra, Raimy babasının eski ve uzun süredir bozuk olan radyosundan gelen hışırtılı sesler duyup şaşkına uğrar. Bu sesler Frank’e aittir. Babası, bir şekilde hava dalgaları üzerinden yapılan yayınla 1996 yılından kendine ulaşmaktadır. İkisi de şok olmuştur ve kafaları karışıktır. Raimy, Frank’e alet üzerinden haber gönderebilmektedir ve gizli “iğne” operasyonundan bahseder. Babası da onu ölüme götürecek olmasına rağmen bütün sorumluluğunu alır; Raimy’nin verdiği bilgiler sayesinde hayatta kalmayı dener ve başarır. Fakat tarihteki değişiklik, kelebek etkisiyle dramatik bir şekilde Raimy’nin günümüzdeki hayatını etkiler ve bu da trajik sonuçlar doğurur.

20 yıldır ayrı kalan baba ve kız, sadece kendilerinin duyabildiği frekanstaki seslerle yeniden bir araya gelmiştir, fakat herkesin sevdiklerini riske atmadan kendi hikayelerini baştan yazabilecekler midir?

Ci0lEvLXEAABrzvOyuncular: Peyton List (Mad Men, The Flash, The Tomorrow People), Riley Smith (Nashville, True Blood), Mekhi Phifer (E.R.) , Lenny Jacobson (Nurse Jackie), Anthony Ruivivar (Banshee), Devin Kelley (Resurrection) ve Daniel Bonjour (The Walking Dead).

Mutfaktakiler: Jeremy Carver (“Supernatural”), Toby Emmerich (“The Notebook”), John Rickard (“Horrible Bosses”), Dan Lin (“The LEGO™ Movie,” “Sherlock Holmes”) ve Jennifer Gwartz (“Veronica Mars”).

Yayın Bilgisi: Çarşamba akşamları, Arrow arkasından yayınlanacak. Rakipleri Modern Family, Black-ish, Criminal Minds, Empire ve Law and Order: SVU.

Fragmanlar:

Detaylı Fragman

Kısa Fragman


RIVERDALE

Ci0omhkUgAAk6nL

Archie Comics‘in Riverdale çizgi romanından uyarlanan bir drama-gizem dizisi.

Konu: Yeni okul yılı başlamıştır ama lisenin altın çocuğu Jason Blossom’un yakın zamanda gerçekleşen trajik ölümünün mahkeme sonucunu bekleyen Riverdale sakinleri, artık hiçbir şeyi eskisi gibi hissedememektedir. Archie Andrews (KJ Apa), halen tamamıyla ABD gençliğini temsil eden bir bireydir; fakat yazın yaşananlar, babasının adımlarının peşinden değil, müzik kariyerinin peşinden gitmesi gerektiğinin farkına varmasını sağlamıştır. Riverdale’in genç müzik öğretmeni Bayan Grundy (Sarah Habel) ile olan yasak ilişkisinin beklenmedik bir şekilde bitmesi ve bu da artık kimsenin Archie’ye akıl hocalığı edemeyeceği anlamına gelmesine rağmen bunu yapmalıdır. Yakında dünya çapında ünlü olacağını düşündüğü grubu Pussycats’e odaklanan şarkıcı Josie McCoy’un (Ashleigh Murray) ona yol göstermek isteyip istemeyeceğini düşünür. Peki yeni yazarlığa girişen sınıf arkadaşı Jughead Jones (Cole Sprouse) ile zarar gören arkadaşlıklarının durumu ne olacaktır? Bütün bunlar yavaş yavaş Archie’nin kafasında tartılıp değerlendirilmektedir.

Bunlar olurken Archie’nin yan kapı komşusu Betty Cooper (Lili Reinhart), bütün yazı kendinden uzakta geçiren -uzun zamandır aşık olduğu- Archie için oldukça endişelidir; fakat ona karşı olan gerçek hislerini açıklamak için henüz hazır değildir. Üstelik zorba annesi Alice (Mädchen Amick) yüzünden hiçbir zaman dinmeyen öfkesi, Betty’nin Archie’ye açılmasını alıkoyan tek şey değildir. Yeni öğrenci Veronica Lodge (Camila Mendes) ve annesi Hermione (Marisol Nichols), New York’tan kasabaya taşındıklarında Veronica ile Archie arasında inkar edilemez bir etkileşim olur. Veronica, Archie ile vakit geçirip Betty ile olan arkadaşlığını riske sokmak istemese bile…

Bir de Cheryl Blossom (Madelaine Petsch) vardır… Riverdale’in Kraliçe Arı’sı, sürekli tahrik edip Archie, Betty ve Veronica arasında bela çıkarmaktan mutlu olmaktadır. Cheryl bir yandan da kendi sırlarını saklamaktadır. Acaba ikiz kardeşi Jason’ın gizemli ölümü hakkında bir şeyler bilmekte midir?

Riverdale sessiz ve durgun bir kasaba gibi görünüyor olabilir fakat gölgelerde türlü tehlikeler gizlenmiştir.

F7cP2d9Oyuncular: K.J. ApaLili Reinhart (Surviving Jack), Cole Sprouse (The Suite Life of Zack & Cody), Ashleigh Murray (The Following), Madelaine Petsch (The Curse of Sleeping Beauty), Madchen Amick (Twin Peaks), Marisol Nichols (Teen Wolf) ve Luke Perry (Beverly Hills, 90210).

Mutfaktakiler: Roberto Aguirre-Sacasa (“Supergirl,” “Glee”), Greg Berlanti (“Arrow,” “The Flash,” “Supergirl,” “DC’s Legends of Tomorrow”), Sarah Schechter (“Arrow,” “The Flash,” “Supergirl,” “DC’s Legends of Tomorrow”) ve Jon Goldwater (Archie Comics).

Yayın Bilgisi: Sezon ortasında başlayacak. Gün ve saat bilgisi henüz yok.

Fragman: Resmi olarak bir fragman henüz yayınlanmadı. WB sızan fragmanların anında kökünü kazıyor. Resmi olarak çıkınca yazıya eklenecektir.