Amerika’nın ulusal yayın yapan kanalları, geçtiğimiz Mayıs ayında yeni sezonda yayınlayacakları dizileri teker teker açıkladılar. Daha önce The CW, NBC ve CBS‘in yeni sezon için hazırladığı dizileri sizlerle paylaşmıştık. Şimdi sıra ABC‘de. 
ABC, gelecek sezon 4’ü komedi, 6’sı drama olmak üzere toplamda 10 yeni diziyi önümüze getirecek. Neymiş bu diziler diyenleri daha fazla bekletmeyelim ve yazımızın devamına alalım.


DRAMALAR

SONBAHAR DÖNEMİ

QUANTICO

Konu: Birbirinden tamamen farklı bir grup çaylak, ajan olmak üzere eğitilmek için FBI’ın Quantico Üssü’nde bir araya gelirler. Her birinin FBI’a katılmak için farklı sebepleri vardır (Bu sebepleri dizi boyunca geri dönüşlerle öğreneceğiz.). Onlar en iyi, en parlak çaylaklardandır. Ancak içlerinden biri yakın gelecekte gerçekleşecek ve New York’un 11 Eylül saldırılarından sonra başına gelecek en büyük saldırının arkasındaki isimdir.

Dizi, Grey’s Anatomy ile Homeland’in bir karışımı olarak lanse ediliyor.

Oyuncular: Priyanka Chopra, Jake McLaughlin, Aunjanue Ellis, Yasmine Al Massri, Johanna Braddy, Tate Ellington, Graham Rogers

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcısı Joshua Safran. Yapımcı şirketleri ABC Studios ve The Mark Gordon Company olan dizinin yapımcıları ise Joshua Safran (“Gossip Girl”, “Smash”), Mark Gordon (“Ray Donovan”, “Grey’s Anatomy”, “Criminal Minds”) ve Nicholas Pepper.

Yayın Bilgileri: Dizi, 27 Eylül 2015’te başlayacak. Pazar günleri 22:00’da Once Upon a Time ve Blood & Oil’in arkasından yayınlanacak. Rakibi, CBS‘ten CSI: Cyber.

Fragman:


BLOOD & OIL

Konu: Billy ve Cody Lefever çifti, Amerikan tarihinin en büyük petrol keşfinden sonra yeni bir hayat kurmanın hayaliyle Kuzey Dakota’da yer alan The Bakken’a taşınırlar. Ancak çok geçmeden acımasız bir kodamanla karşı karşıya gelecek ve evlilikleri dahil olmak üzere sahip oldukları her şeyi riske edeceklerdir.

Oyuncular: Don Johnson, Chace Crawford, Rebecca Rittenhouse, Delroy Lindo, Amber Valletta, Scott Michael Foster, India de Beaufort, Adan Canto

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcıları Josh Pate ve Rodes Fishborne. Yapımcı şirketleri ABC Studios, Flame Ventures ve Rockfish Films olan dizinin yapımcıları ise aynı zamanda başrol oyuncusu olan Don Johnson, Josh Pate (“Legends”), Jonas Pate (“Aquarius”), Tony Krantz (“Dracula”, “24”), Cynthia Cidre (“Dallas”), Drew Comins  ve  Jon Harmon Feldman (“No Ordinary Family”).

Yayın Bilgileri:  İlk bölümü 27 Eylül 2015’te. Pazar günleri 21:00’da Once Upon a Time’ın arkasından yayınlanacak. Rakipleri; CBS’ten The Good Wife, FOX‘tan sırasıyla Family Guy ve The Last Man on Earth.

Fragman:


WICKED CITY

Konu: Los Angeles tarihinin dikkate değer dönemlerini aktaracak olan dizide, olaylar 1982 tarihinde gerçekleşen cinayetlerle başlıyor. Los Angeles polisinden olan dedektiflerimiz, duygusal olarak birbirine bağlı olan bir seri katil ikilisinin peşine düşüp cinayetleri aydınlatmaya çalışacaklar.

Oyuncular: Ed Westwick, Erica Christensen, Jeremy Sisto, Taissa Farmiga, Gabriel Luna, Karolina Wydra, Evan Ross, Jaime Ray Newman, Anne Winters

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcısı Steven Baigelman.  Yapımcı şirketleri ABC Studios ve Mandeville Television olan dizinin yapımcı koltuğunda Steven Baigelman’ın yanı sıra Amy B. Harris (“Sex and the City”, “The Comeback”), Laurie Zaks (“Castle”), Todd Lieberman (“Divergent“), David Hoberman (“Monk”), Jon Cassar (24) gibi isimler yer alıyor.

Yayın Bilgileri: İlk bölümü 27 Ekim 2015’te. Salı günleri 22:00’da Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.’ın arkasından yayınlanacak. Rakibi, CBS’ten Limitless.

Fragman:


SEZON ORTASI


THE CATCH

Konu: The Catch, merkezine Mireille Enos tarafından canlandırılan güçlü ve başarılı Alice Martin’i alıyor. Alice dolandırıcıları açığa çıkaran bir adli muhasebecidir ancak nişanlısı tarafından bir dolandırıcılığın kurbanı olmak üzeredir.

Oyuncular: Mireille Enos, Peter Krause, Sonya Walger, Alimi Ballard, Jay Hayden, Jacky Ido, Rose Rollins, Elvy Yost

Mutfaktakiler: Dizi reklamını her ne kadar Shonda Rhimes üzerinden yapsa da dizinin yaratıcısı Jennifer Schuur (“Hannibal”, “Hellcats”). Yapımcı şirketler ABC Studios, ShondaLand, Canny Lads Productions. Shonda Rhimes (“Grey’s Anatomy”, “Scandal”), Betsy Beers (“Grey’s Anatomy”, “Scandal”) ve Julie Anne Robinson (“Selfie”) ise yapımcı koltuğunda oturan isimler.

Yayın Bilgileri: Henüz bir tarih belirlenmedi, sezon ortasında yayına girecek.

Fragman:


THE FAMILY

Konu: Bir politikacının on yıldan uzun süredir ölü olduğu sanılan oğlu bir anda ortaya çıkar. Yıllardır ortada olmayan genç adamın ailesine döndüğü sırada büyük bir soru işareti ortaya çıkar. Gerçekten olduğunu söylediği kişi midir ?

Oyuncular: Joan Allen, Alison Pill, Margot Bingham, Zach Gilford, Liam James, Floriana Lima, Madeleine Arthur, Rarmian Newton, Rupert Graves, Andrew McCarthy

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcısı Jenna Bans. The Family’nin yapımcı şirketleri ABC Studios, Mandeville Television ve Minnesota Logging Company. Dizinin yapımcı kadrosunda ise Jenna Bans (“Grey’s Anatomy”), Laurie Zaks (“Castle”), David Hoberman (“Monk”), Todd Lieberman (“Divergent“) gibi isimler yer alıyor.

Yayın Bilgileri: Henüz belirli bir tarih yok, yayın hayatına sezon ortasında başlayacak.

Fragman:OF KINGS AND PROPHETS

Konu: Hikayesi İncil’e dayanan dizide savaşçı bir kralın, güçlü bir peygamberin ve becerikli bir çobanın gözünden inanç, hırs ve ihanetin hikayesini izleyeceğiz.

Dizi, peşpeşe gelen İsrail kralları Saul ve David’i merkezine alıp, iki kralın ailelerini ve politik mücadelelerini de anlatacak.

Oyuncular: Ray Winstone, Oliver Rix, Simone Kessell, James Floyd, Haaz Sleiman, Maisie Richardson-Sellers, Mohammad Bakri, Tomer Kapon

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcıları Exodus: Tanrılar ve Krallar (Exodus: Gods and Kings) filmini de beraber yazan Adam Cooper ve Bill Collage. Yapımcı şirketler ABC Studios ve BoomGen Studios. Yapımcılar ise Adam Cooper, Bill Collage, Chris Brancato (“Hannibal”, “Narcos”), Jason Reed, Mahyad Tousi ve Reza Aslan.

Yayın Bilgileri: Tam tarih belli değil, sezon ortasında yayına girecek.

Fragman:


KOMEDİLER

SONBAHAR DÖNEMİ


THE MUPPETS

Konu: The Muppets, modern ve belgesel tarzı (mockumentary) bir diziyle televizyona dönüyor. Dizide Muppet‘ların özel yaşamlarını, ev ve iş hayatlarını, aşklarını, ayrılıklarını, başarılarını ve hayal kırıklıklarını ilk defa izleyeceğiz.

Seslendirenler: Steve Whitmire, Eric Jacobson, Dave Goelz, Bill Barretta, David Rudman, Matt Vogel, Peter Linz

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcıları Bill Prady ve Bob Kushell. Yapımcı şirketlerin ABC Studios, The Muppets Studio ve Bill Prady Productions olduğu dizide, Bill Prady (“The Big Bang Theory”), Bob Kushell (“Anger Management”), Randall Einhorn (“Wilfred”), Bill Barretta (“The Muppets” filmi), Kyle Laughlin ve Debbie McClellan yapımcılık görevini üstleniyorlar.

Yayın Bilgileri: Dizinin ilk bölümü 22 Eylül 2015 tarihinde meraklılarıyla buluşacak. Salı günleri 20:00’da yayınlanacak dizinin rakipleri CBS’ten NCIS, FOX’tan Grandfathered, NBC‘den The Voice ve The CW‘dan The Flash.

Fragman:


DR. KEN

Konu: Gerçek hayatta doktorluktan oyunculuğa geçiş yapan Ken Jeong dizide işinde başarılı ama hasta ilişkilerinden sınıfta kalan Dr. Ken’i canlandıracak. Dr. Ken, her zaman iyi bir doktor olmaya çabaladığı gibi, iyi bir eş ve iki çocuğuna iyi bir baba olmaya da çabalamaktadır. Neyse ki terapist olan eşi Allison Doktor Ken’in her zaman yardımına koşmaktadır.

Oyuncular: Ken Jeong, Suzy Nakamura, Tisha Campbell-Martin, Dave Foley, Kate Simses, Jonathan Slavin, Albert Tsai, Krista Marie Yu

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcıları aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Ken Jeong ve Jared Stern. Yapımcı şirketler Davis Entertainment, ABC Studios ve Sony Pictures Television. Dizinin yapımcıları ise Ken Jeong, John Davis (“The Blacklist”), John Fox (“The Blacklist”), Dan McDermott (“Zero Hour”, “Human Target”), Mike Sikowitz (“Rules of Engagement”) ve Mike O’Connell.

Yayın Bilgileri: Dizi, 2 Ekim 2015’te yayın hayatına başlayacak. Cuma günleri 20:30’da yayınlanacak dizinin rakipleri; NBC’den Truth Be Told ve The CW’dan Reign.

Fragman:


SEZON ORTASI


THE REAL O’NEALS

Konu: Dizide katolik bir ailenin beklenmedik bir gerçeğin açığa çıkmasıyla değişen hayatlarını izleyeceğiz. Ortaya çıkan bu gerçek ailenin hayatını mahvetmek yerine onları yeni, daha karmaşık, herkesin mükemmel gibi davranmayı bıraktığı ve oldukları gibi davranmaya başladıkları yepyeni bir aşamaya sürükler.

Oyuncular: Martha Plimpton, Jay R. Ferguson, Noah Galvin, Matt Shively, Bebe Wood, Mary Hollis Inboden

Mutfaktakiler: Dizinin yaratıcıları David Windsor ve Casey Johnson. Yapımcı şirketleri McDermott Entertainment, Hypomania Content ve ABC Studios. Yapımcılar ise David Windsor (“Don’t Trust the B– in Apartment 23”), Casey Johnson (“Galavant”), Todd Holland (“Go On”, “Malcolm in the Middle”), Brian Pines (“It Got Better“), Lorenzo di Bonaventura (“Zero Hour”), Dan McDermott (“Human Target”), Dan Savage (“It Got Better”).

Yayın Bilgileri: ABC henüz bir yayın tarihi açıklamadı, sezon ortasında yayına girecek. Ancak Yeni Zelanda kanalı TV2, diziyi 18 Ocak 2016 tarihinde yayınlamaya başlayacağını duyurdu.

Fragman:


UNCLE BUCK

Konu: Daha önce 1990 yılında da televizyona uyarlanan aynı isimli popüler filmin yeni bir uyarlaması. Eğlenceye düşkün ama bir o kadar da sorumsuz biri olan Buck’ın bir işe ve kalacak bir yere ihtiyacı vardır. Diğer yandan Buck’ın erkek kardeşi ve kardeşinin eşinin de evlerinde yardıma ihtiyacı vardır. Bu durumda Buck ile kardeşi birbirlerinin derdine derman olurlar.  Dizide bu durum sonucu ortaya çıkacak olan eğlenceli olayları izleyeceğiz.

Oyuncular: Mike Epps, Nia Long, James Lesure, Iman Benson, Sayeed Shahidi, Aalyrah Caldwell

Mutfaktakiler: Dizinin yapımcı şirketleri ABC Studios ve Universal Television.

Yayın Bilgileri: Yayın tarihi belli değil, sezon ortasında yayına girecek.

Fragman:


 ABC 2015 SONBAHAR PROGRAMI

Dizilerin yayın günleri konusunda şurası kaynak alınmıştır.