@dkamoy‘un yıllardır söz verip bizleri götürmediği bir Comic-Con daha gelip çattı demek isterdim ama hepimizin bildiği üzere bu sene bildiğimiz anlamda bir Comic Con yok.

Nisan ayında, 22-26 Temmuz tarihleri arasında 53. kez yapılacak olan Comic Con’un corona virüs salgını nedeniyle tarihinde ilk kez iptal edildiğinin haberini almıştık. Mayıs ayında ise “Çok yakında… Ücretsiz otopark, rahat koltuklar, kişisel atıştırmalıklar, kuyruk yok, evcil hayvanlar girebilir, herkese yaka kartı ve ön sıralardan seyir… Evde Comic-Con” anonsu SDCC’nin resmi hesabından geldi. Bildiğimiz anlamda seyircili bir Comic Con olmasa da, Comic-Con@Home adıyla, resmi youtube kanalı üzerinden, önceden kaydedilmiş paneller yayınlanacak. Paneller sadece Amerikalılara değil herkese açık olacak.

Sevdiğiniz dizilerin ve merakla beklediğimiz filmlerin panellerinin hangi gün, hangi saatte yapılacağını, hangi oyuncuların katılacağını merak ediyorsanız eğer, sizi şöyle bir aşağıya alalım (aşağıdaki saatlere bir 10 saat eklemeyi unutmayın).

23 TEMMUZ PERŞEMBE

Star Trek Universe (Star Trek: Discovery, Star Trek: PicardStar Trek: Lower Decks) (CBS All Access) 10:00-11:00 (Kanal)

Star Trek Discovery:

Sonequa Martin-Green, Michelle Yeoh, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, Mary Chieffo, Tig Notaro, Alan Van Sprang, Jayne Brook, Anson Mount, Rebecca Romijn, Ethan Peck, Emily Coutts, Oyin Oladejo, Patrick Kwok-Choon, Ronnie Rowe, Sara Mitich

Star Trek: Picard:

Patrick Stewart, Alison Pill, Isa Briones, Evan Evagora, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Brent Spiner, Jonathan Del Arco, Jonathan Frakes, Jeri Ryan, Marina Sirtis

Star Trek: Lower Decks:

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O’Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Mike McMahan

Baş yapımcılar: Alex Kurtzman, Heather Kadin, Michelle Paradise, Olatunde Osunsanmi


Solar Opposites (Hulu): 11:00-12:00 (Kanal)

Justin Roiland (“Korvo”), Thomas Middleditch (“Terry”), Sean Giambrone (“Yumyulack”), Mary Mack (“Jesse”) ve baş yapımcılar Mike McMahan ve Josh Bycel


Truth Seekers (Amazon Prime Video): 12:00-13:00 (Kanal)

Simon Pegg (Shaun of the Dead), Nick Frost (Hot Fuzz), James Serafinowicz (Sick Note) ve Nat Saunders (Sick Note)


Duncanville (Fox): 12:00-13:00 (Kanal)

Baş yapımcılar: Mike Scully ve Julie Scully,

Baş yapımcı ve oyuncu: Amy Poehler,

Oyuncular: Ty Burrell, Riki Lindhome, Joy Osmanski, Yassir Lester, Betsy Sodaro,

Yardımcı oyuncular: Rashida Jones ve Wiz Khalifa 


Utopia (Amazon Prime Video): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: John Cusack (High Fidelity), Rainn Wilson (The Office), Sasha Lane (American Honey), Ashleigh LaThrop (Fifty Shades Freed), Dan Byrd (Cougar Town), Desmin Borges (You’re The Worst), Javon “Wanna” Walton (Euphoria) ve Jessica Rothe (Happy Death Day)

Baş yapımcı ve yazar: Gillian Flynn (Gone Girl)


His Dark Materials (BBC One/HBO): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Dafne Keen (Lyra), Ruth Wilson (Mrs. Coulter), Ariyon Bakare (Lord Boreal), Amir Wilson (Will Parry), Andrew Scott (John Parry) ve Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby)

Baş yapımcılar: Jane Tranter ve Jack Thorne,


Upload (Amazon Prime Video): 14:00-15:00 (Kanal)

Oyuncular: Robbie Amell, Andy Allo, Kevin Bigley, Allegra Edwards, Zainab Johnson

Yaratıcı, baş yapımcı ve yönetmen: Gred Daniels (The Office, Parks and Recreation)


The New Mutants: 14:00-15:00

Oyuncular: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Alice Braga, Blu Hunt ve Henry Zaga; Yönetmen ve yazar: Josh Boone

Close Enough (HBO Max): 15:00-16:00 (Kanal)
Yaratıcı, yapımcı, yazar, oyuncu: J. G. Quintel
Oyuncular: Jason Mantzoukas (Alex), Gabrielle Walsh (Emily), Kimiko Glenn (Bridgette) ve Jessica DiCicco (Candice)

Superstore (NBC): 15:00-16:00 (Kanal)

Oyuncular: Ben Feldman, Mark McKinney, Lauren Ash, Colton Dunn, Nico Santos, Nichole Sakura, Kaliko Kauahi

Yürütücü yapımcılar: Gabe Miller ve Jonathan Green


The Boys (Amazon Prime Video): 15:00-16:00 (Kanal)

Oyuncular: Karl Urban, Jack Quaid, Anthony Starr, Erin Moriarty, Jessie T. Usher, Laz Alonso, Chace Crawford, Tomer Capon, Karen Fukuhara, Aya Cash

Baş yapımcılar: Eric Kripke, Seth Rogen ve Evan Goldberg


The Blacklist (NBC): 16:00-17:00 (Kanal)

Yaratıcı ve baş yapımcı: Jon Bokenkamp

Baş yapımcı: John Eisendrath

Oyuncular: Diego Klattenhoff (Donald Ressler) ve Harry Lennix (Harold Cooper)

Visualization Supervisor: Adam Coglan ve Matt Perrin

Salgın nedeniyle çekimlerin durdurulmasından sonra sezonu kısmi animasyonla tamamlama zorluğuna nasıl adım attıklarını anlatacaklar.


LGBTQ Characters on Television: What’s Next?: 17:00-18:00 (Kanal)

Jamie Chung (Once Upon A Time), Jamie Clayton (Roswell: New Mexico), Wilson Cruz (Star Trek: Discovery), Tatiana Maslany (Perry Mason), Anthony Rapp (Star Trek: Discovery), J. August Richards (Council of Dads), Harry Shum, Jr. (Shadowhunters), Brian Michael Smith (9-1-1: Lone Star)


Van Helsing (Syfy): 17:00-18:00 (Kanal)

Oyuncular: Kelly Overton (Vanessa), Jonathan Scarfe (Axel), Tricia Helfer (The Dark One), Jennifer Cheon Garcia (Ivory), Aleks Paunovic (Julius), Keeya King (Violet), Nicole Munoz (Jack)

Yürütücü ve baş yapımcı: Jonathan Lloyd Walker;

Baş yapımcılar: Chad Oakes, Mike Frislev

Yapımcı ve moderatör: Morris Chapdelaine


Shudder: ‘Horror is Queer‘: 18:00-19:00 (Kanal)

Lachlan Watson (actor, Chilling Adventures of Sabrina), Bryan Fuller (creator, Hannibal), Sam Wineman (The Quiet Room), Don Mancini (creator of the Child’ s Play franchise)


24 TEMMUZ CUMA

Charlize Theron: Evolution of a Badass – An Action Hero Career Retrospective: 10:00-11:00 (Kanal)

Æon Flux‘tan The Old Guard‘ın Andromache’sine, Mad Max: Fury Road‘un Furiosa’sından Atomic Blonde‘ın Lorraine Broughton karakterine kadar yirmi yılı aşkın aksiyon kahramanını canlandıran oyuncu ve yapımcı Charlize Theron ile yapılan söyleşi. IGN’den Terri Schwartz ile modern kadın aksiyon kahramanının evrimini, ona ilham veren rolleri ve onu dövüş eğitimi ile sınırlarını zorlamaya iten şeyleri tartışıyor.


Adventure Time: Distant Lands: (HBO Max): 11:00-12:00 (Kanal)

Oyuncular: Glory Curda (Y5), Olivia Olson (Marceline), Niki Yang (BMO)

Baş yapımcı: Adam Muto


Vikings: Celebrating 6 Seasons of The Series (History): 11:00-12:00 (Kanal)

Oyuncular: Katheryn Winnick, Travis Fimmel, Alex Ludwig, Clive Standen, Jordan Patrick Smith

Baş yapımcı, yürütücü yapımcı ve yazar: Michael Hirst

Fear the Walking Dead (AMC): 12:00-13:00 (Kanal)

Oyuncular: Alycia Debnam-Carey, Lennie James, Colman Domingo, Danay Garcia, Karen David, Jenna Elfman, Ruben Blades

Baş yapımcı ve yürütücü yapımcılar: Andrew Chambliss ve Ian Goldberg

TWD Universe baş içerik sorumlusu: Scott M. Gimple

Moderatör: Chris Hardwick


Don’t Look Deeper (Quibi): 12:00-13:00 (Kanal)

Oyuncular: Don Cheadle, Emily Mortimer, Helena Howard

Ortak yaratıcı: Jeffrey Lieber

Yönetmen: Catherine Hardwicke


Infinity Train (Cartoon Network/HBO Max): 12:00-13:00 (Kanal)
Owen Dennis (series creator), Madeline Queripel (supervising director), Alex Horab, Lindsay Katai, Justin Michael (writers)

The Walking Dead (AMC): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Norman Reedus, Melissa McBride, Jeffrey Dean Morgan, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Seth Gilliam, Ross Marquand, Khary Payton, Paola Lazaro

Baş yapımcı ve yürütücü yapımcı: Angela Kang; baş yapımcı: Greg Nicotero

TWD Universe baş içerik sorumlusu: Scott M. Gimple

Moderatör: Chris Hardwick


Water, Earth, Fire, Air: Continuing the Avatar Legacy: 13:00-14:00 (Kanal)


The Walking Dead: World Beyond (AMC): 14:00-15:00 (Kanal)

Oyuncular: Aliyah Royale, Alexa Mansour, Hal Cumpston, Nicholas Cantu, Nico Tortorella, Julia Ormond ve Joe Holt

Baş yapımcı ve yürütücü yapımcı: Matt Negrete

TWD Universe baş içerik sorumlusu: Scott M. Gimple
Moderatör: Chris Hardwick

Entertainment Weekly: Brave Warriors: 14:00-15:00 (Kanal)

Joseph Morgan (Brave New World), Aasif Mandvi (Evil), Jocko Sims (New Amsterdam), Henry Ian Cusick (MacGyver), Michael Mando (Better Call Saul)


Helstrom (Hulu): 15:00-16:00 (Kanal)

Oyuncular: Tom Austen, Sydney Lemmon, Elizabeth Marvel, Robert Wisdom, Ariana Guerra, June Carryl ve Alain Uy

Yürütücü yapımcı: Paul Zbyszewski


HBO MAX: Adult Animation Panel: 15:00-16:00 (Kanal)

Seth Green, Matthew Senreich, Genndy Tartakovsky, Carl Jones,Henry Bonsu ve Olan Rogers


The Capture: (BBC One/Peacock): 15:00-16:00 (Kanal)

Oyuncular: Holliday Grainger (Strike, Patrick Melrose), Callum Turner (War & Peace, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald), Ron Perlman (Hellboy, Hand of God), Laura Haddock (Transformers: The Last Knight, Guardians of the Galaxy), Famke Janssen (X-Men, Taken)

Baş yapımcılar: Ben Chanan (The Missing, The People Next Door), Rosie Alison (Paddington 2, The Light Between Oceans)


Bob’s Burgers (Fox): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: H. Jon Benjamin, John Roberts, Kristen Schaal, Eugene Mirman, Dan Mintz, Larry Murphy

Yaratıcı ve baş yapımcı: Loren Bouchard


Comic-Con: Robert Kirkman at Home: 16:00-17:00 (Kanal)

Robert Kirkman (The Walking Dead, Invincible, Outcast), en son projelerini paylaşıyor ve soruları cevaplıyor.


Crossing Swords (Hulu): 16:00-17:00 (Kanal)
Oyuncular: Adam Ray (“Ruben”), Tara Strong (“Coral”), Seth Green (“Blinkerquartz”), Alanna Ubach (“Queen Tulip”), Adam Pally (“Broth”), Yvette Nicole Brown (“Sgt. Meghan”)
Yaratıcılar: John Harvatine IV ve Tom Root 

Archer (FXX): 17:00-18:00 (Kanal)

Oyuncular: Aisha Tyler, Chris Parnell, Judy Greer, Amber Nash, Lucky Yates

Baş yapımcı: Casey Willis


Deep Blue Sea 3: 17:00-18:00 

Tania Raymonde (Lost, Goliath), Nathaniel Buzolic (The Vampire Diaries, Hacksaw Ridge), Emerson Brooks (MacGyver), Bren Foster (The Last Ship), Reina Aoi; yönetmen John Pogue; yazar Dirk Blackman (Outlander)


Pandora: 17:00-18:00 (Kanal)

Oyuncular: Priscilla Quintana (“Jax”), Oliver Dench (“Xander”), Ben Radcliffe (“Ralen”)

Baş yapımcılar: Mark A. Altman (The Librarians, Agent X), Steve Kriozere (NCIS, Castle), Thomas P. Vitale (Slasher)

TV Guide Magazine Fan Favorites: 18:00-19:00 (Kanal)

Lindsey Morgan ve Richard Harmon (The 100), Robbie Amell (Upload), Kennedy McMann (Nancy Drew), Alex Newell (Zoey’s Extraordinary Playlist), Jeri Ryan (Star Trek: Picard), Harvey Guillen (What We Do in the Shadows), Chris Chalk (Perry Mason), Ashleigh Murray (Riverdale, Katy Keene), Hale Appleman (The Magicians)


25 TEMMUZ CUMARTESİ

Cosmos: Possible Worlds (Fox): 10:00-11:00 (Kanal)

Neil deGrasse Tyson; yaratıcı, baş yapımcı, yönetmen, yazar: Ann Druyan; baş yapımcı, yönetmen, yazar: Brannon Braga; baş yapımcı: Jason Clark; görsel efekt süpervizörü Jeffrey A. Okun


The Simpsons (Fox): 11:00-12:00 (Kanal)

Baş yapımcılar: Al Jean, Matt Selman, David Silverman, Carolyn Omine, Mike B. Anderson

Moderatör: Yeardley Smith (Lisa Simpson / Grandma Flanders / Kearney Zzyzwicz)


Bless the Harts (Fox): 12:00-13:00 (Kanal)

Oyuncular: Kristen Wiig (Jenny Hart), Maya Rudolph (Betty Hart), Ike Barinholtz (Wayne Edwards), Jillian Bell (Violet Hart), Fortune Feimster (Brenda)

Baş yapımcılar: Phil Lord, Chris Miller, Andy Bobrow


Constantine: 15th Anniversary Reunion: 12:00-13:00 (Kanal)

Keanu Reeves, yönetmen Francis Lawrence, yapımcı Akiva Goldsman


American Dad! (TBS): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Rachael MacFarlane (Hayley), Wendy Schaal (Francine), Scott Grimes (Steve), Dee Bradley Baker (Klaus)

Yönetmen: Brent Woods


The Right Stuff (Disney+): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Patrick J. Adams, Jake McDorman, Colin O’Donoghue, Michael Trotter, Aaron Staton, Micah Stock, James Lafferty, Nora Zehetner, Shannon Lucio, Eloise Mumford, Eric Ladin, Patrick Fischler

Baş yapımcı ve yürütücü yapımcı: Mark Lafferty; baş yapımcı: Jennifer Davisson


Family Guy (Fox): 14:00-15:00 (Kanal)

Oyuncular: Seth MacFarlane, Alex Borstein, Mila Kunis, Seth Green

Baş yapımcılar: Rich Appel, Alec Sulkin, Kara Vallow


For All Mankind (Apple TV+): 14:00-15:00 (Kanal)

Oyuncular: Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Wrenn Schmidt, Sonya Walger, Krys Marshall

Yaratıcı ve baş yapımcılar: Ronald D. Moore, Matt Wolpert, Ben Nedivi


The Fleet Science Center Celebrates: Agents of S.H.I.E.L.D. – The Stories and Science of Androids, Space Travel and Aliens: 14:00-15:00 (Kaynak)

Jeffrey Bell (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. showrunner, executive producer, and writer), Andrea Decker (Fleet Science Center, moderator), Dr. Virginia De Sa (professor in the Cognitive Science Department at UC San Diego), Elizabeth Henstridge (actor, Jemma Simmons), Joel Stoffer (actor, Enoch), Dr. Anila Kanchan Madiraju (research associate at the Salk Institute for Biological Studies), Melissa Miller (scientist and science writer at the Scripps Institution of Oceanography), James Oliver (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. co-producer and writer), Sharla Oliver (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. co-producer and writer), Dr. Troy Sandberg (postdoctoral researcher at UC San Diego), Craig Titley (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. executive producer and writer)

Bill & Ted Face the Music: 15:00-16:00 (Kanal)

Oyuncular: Keanu Reeves, Alex Winter, Samara Weaving, Brigette Lundy-Paine, William Sadler

Yönetmen: Dean Parisot; yazarlar: Ed Solomon ve Chris Matheson

Moderatör: Kevin Smith


Brave New World (Peacock): 15:00-16:00 (Kanal)

Yaratıcı ve yürütücü yapımcı: David Wiener (Homecoming, The Killing)


The Order (Netflix): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: Jake Manley, Adam DiMarco, Devery Jacobs, Thomas Elms, Louriza Tronco, Katharine Isabelle

Yaratıcı ve baş yapımcı: Dennis Heaton ; baş yapımcı ve yazar: Shelley Eriksen; baş yapımcı: Mike Frislev ve Chad Oakes; yapımcı ve moderatör: Morris Chapdelaine


Lovecraft Country (HBO): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: Jurnee Smollett, Jonathan Majors, Michael Kenneth Williams, Aunjanue Ellis, Wunmi Mosaku, Abbey Lee, Courtney B. Vance

Baş yapımcı ve yürütücü yapımcı: Misha Green


Stumptown (ABC): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: Cobie Smulders, Jake Johnson, Michael Ealy

Baş yapımcılar: Jason Richman, David Bernad, Ruben Fleischer

Grafik roman yazarı: Greg Rucka


What We Do In The Shadows (FX): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: Matt Berry, Natasia Demetriou, Kayvan Novak, Mark Proksch, Harvey Guillén

Moderator: Haley Joel Osment


Wynonna Earp (Syfy): 16:00-17:00 (Kanal)

Oyuncular: Melanie Scrofano, Tim Rozon, Dominique Provost-Chalkley, Katherine Barrell, Varun Saranga 

Yürütücü yapımcı: Emily Andras


NOS4A2 (AMC): 18:00-19:00 (Kanal)

Oyuncu: Zachary Quinto; yürütücü yapımcı ve baş yapımcılar: Jami O’Brien, Joe Hill 


Farscape … To Be Continued: 18:00-19:00 (Kanal)

Rebecca Riggs (Commandant Grayza, Farscape), David Franklin (Lieutenant Braca, Farscape), Lani Tupu (Captain Crais, Farscape), and Paul Goddard (Stark, Farscape), Gigi Edgley (Chiana, Farscape), Ricky Manning (writer, Farscape)


Scary Good TV: A Conversation with Horror’s Top Showrunners: 18:00-19:00 (Kaynak)

Nick Antosca (Channel Zero), Meredith Averill (Locke & Key), Don Mancini (Chucky), Greg Nicotero (Creepshow), Jami O’Brien (NOS4A2)


26 TEMMUZ PAZAR
Hoops (Netflix): 10:00-11:00 (Kanal)
Oyuncular: Jake Johnson, Rob Riggle, Ron Funches, Natasha Leggero, Cleo King, A.D. Miles
Yaratıcı ve baş yapımcı: Ben Hoffman; moderatör ve yardımcı oyuncu: Max Greenfield

Motherland: Fort Salem (Freeform): 10:00-11:00 (Kanal)

Oyuncular: Taylor Hickson, Ashley Nicole Williams, Jessica Sutton, Demetria McKinney, Amalia Holm, Lyne Renee

Yaratıcı: Eliot Laurence 


neXt (Fox): 11:00-12:00 (Kanal)

Oyuncular: John Slattery, Fernanda Andrade, Michael Mosley, Jason Butler Harner, Eve Harlow

Yaratıcı ve baş yapımcı: Manny Coto


The 100: Special Video Presentation & Q&A: 12:00-13:00 (Kanal)

Oyuncu: Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Tasya Teles, Shannon Kook, JR Bourne, Shelby Flannery

Yaratıcı ve baş yapımcı: Jason Rothenberg

The Goldbergs (ABC): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Wendi McLendon-Covey, George Segal, Sean Giambrone, Hayley Orrantia, Troy Gentile, Sam Lerner 

Baş yapımcı: Doug Robinson


Looney Tunes Cartoons (HBO Max): 13:00-14:00 (Kanal)

Oyuncular: Eric Bauza, Bob Bergen, Candi Milo

Baş yapımcı: Pete Browngardt; yapımcı: Alex Kirwan; sanat yönetmeni: Aaron Spurgeon


A Conversation with Nathan Fillion : 14:00-15:00 (Kanal)

Yürütücü yapımcı Alexi Hawley (The Rookie), Nathan Fillion ile televizyon ve film kariyeri hakkında konuşuyor. Joss Whedon, Alan Tudyk, Gina Torres, Mekia Cox, Molly Quinn, Seamus Dever, Jon Huertas, özel konuk olarak görünecekler.


Kaynak